• Новий додаток до смартфону Smoky покаже, чим ми дихаємо

  • Алiна Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 24 лютого 2017 року

Група молодих професіоналів розробила додаток до смартфону, який дає інформацію про забруднення міського повітря в режимі реального часу. Smoky визначає щільність скупчення викидів, смог, дим і запах та зможе звітувати господареві про зміну екологічної ситуації в місті.

Автор ідеї створення програми Smoky — Анастасія Дєєва з Челябінська. У цьому місті дуже складна ситуація з екологією: численні заводи, фабрики і промпідприємства створюють викиди, і повітря дуже забруднене.

На початку минулого року виникла ідея створити додаток для телефону, за допомогою якого кожен зможе відзначати свої координати на мапі і повідомляти про викиди: задимленість, смог тощо. Також тут можна залишити свої примітки. Як кажуть розробники, ці мітки можна ставити для різних міст світу. Додаток доступний на Android і iOS.

Вся інформація збирається і переноситься на мапу, де показується у вигляді кластерів із забрудненими областями, розповідає vc.ru.

Зараз розробники Smoky працюють над версією, яка буде платною, але зручнішою: вона буде повідомляти користувачу про зміну ситуації в певних місцях (робота, будинок тощо). Також можна буде створити кілька локацій і відстежувати їхній екологічний стан.

Подібну інформаційну мережу, яка показує зміну складу повітря, температури, рівня шуму і т.п., створили студенти з Вінниці.

Від забруднення повітря страждають жителі багатьох міст України. Щорічно через це вмирають тисячі українців.

Інші корисні додатки, які стануть у пригоді городянам: «Громадський Патруль»— для фіксації порушень на дорозі, DelFast — для пошуку найближчого кур'єра і Kyiv Parking App — для швидкої оплати парковки в столиці.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...