• Чому варто відкрити бізнес з продажу органічних продуктів в Україні

  • Алiна Танько | Велика Епоха
    Середа, 15 лютого 2017 року

Отримання і продаж органічних продуктів — це той напрямок, що швидко розвивається в усьому світі. Існує щонайменше 7 причин, за якими цей бізнес може стати дуже перспективним в Україні, і чому ви можете зайнятися ним вже зараз.

1. Екопродукти для здорового способу життя

Мода на «чисті» продукти не пройде ніколи. І справа зовсім не в популяризації культу здорового харчування через ЗМІ та інтернет. Річ у тім, що для жителів великих міст покупка по-справжньому якісних продуктів дійсно становить проблему. Наявні т.зв. фермерські магазини нечисленні, а попит на екологічно чисті продукти буде тільки рости. Навіть якщо хороші продукти будуть удвічі дорожчими, ніж генетично модифіковані або вирощені на пестицидах, своїм дітям ми все одно купимо краще.

Але в нашій країні поки процес нарощування цієї галузі йде не дуже активно: не більше 15% жителів мегаполісів можуть купувати екопродукти.

Більшість людей, які піклуються про своє здоров'я і здоров'я своїх близьких, вибирають екопродукти і вважають за краще місцеву продукцію. Основна причина — навіщо переплачувати за імпорт?

2. Ринок екопродуктів

На сьогодні ринок екопродуктів становить не більше 2% від загального ринку продуктів у нашій країні. Але в період 2008—2013 рр. його приріст був настільки значним, що Україна увійшла в п'ятірку країн-лідерів щодо збільшення обсягу виробництва екопродуктів.

3. Законодавчо закріплена база для розвитку ринку «чистих» продуктів

У серпні минулого року в Україні затвердили постанову «Детальні правила виробництва органічної продукції (сировини) рослинного походження», яка регулює органічний ринок. Тепер покупці можуть довіряти маркуванню екопродукції (підтверджується сертифікатами), а виробники товарів — мають гарний захист від нечесної конкуренції.

4. Розвиток експорту

«Чисті» продукти можна не тільки продавати за місцем, але і експортувати за кордон. Сьогодні країни ЄС можуть купувати набагато більше нашої продукції з відповідними сертифікатами, ніж можуть запропонувати наші виробники. Попит на екопродукти росте, і за нарощуванням цього виробництва Україна посідає сьогодні п'яте місце в Європі.

Що можна експортувати? Перше —  це бобові, олійні, зернові та подібні культури. Друге — трави, горіхи, ягоди.

5. Бізнес, який робить виробника відповідальним перед своїми покупцями

Органічні методи вирощування дозволяють зберегти здоров'я людини, чистоту землі і води. Сфера органічного бізнесу вимагає певних переконань і відповідальності за свої дії.

6. Бізнес майбутнього

Проблема отримання чистої їжі зростає з кожним роком. Тому буде з'являтися дедалі більше людей, які вдумливо ставляться до того, наскільки безпечна їжа на їхньому столі. І вибирати «чисті» продукти.

За матеріалами: organicbusiness.com.ua.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...