• Кредит малому й середньому бізнесу взяти складно — Продан

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    П'ятниця, 28 грудня 2012 року

Про реалії кредитування малого та середнього бізнесу в Україні в коментарі Великій Епосі розповіла Оксана Продан, голова організації «Фортеця», що відстоює інтереси підприємців.

«Сьогодні малому та середньому бізнесу дуже складно взяти кредит під розвиток виробництва. І цьому є ряд причин, як старих, так і нових.

Як і раніше, для отримання кредиту необхідна застава чи гарантія в півтори-два рази більша, ніж сам кредит.

Для отримання кредиту потрібні дані бухгалтерського обліку за минулі роки, а малий бізнес немає фінансової звітності (і не треба!).

Ставки за кредитом дуже високі — близько 24 відсотків, а там, де зазначаються нижчі, то є супутні витрати на суму, яка буде не меншою. А такі заробітки для малого бізнесу не реальні.

Але є й нові перешкоди в отриманні кредиту — багато банків згорнули свої програми кредитування малого та середнього бізнесу, практично відсутнє державне фінансування минулих програм (на 2013 рік в бюджеті передбачено 10 млн гривень на всю Україну), а також значно зменшилися доходи підприємців через зниження купівельної спроможності громадян.

В країнах, де стимулюється розвиток економіки, ставки кредитів 4—9 відсотків, при цьому працюють державні програми по зниженню навіть цих відсотків. Якщо ми хочемо, щоб реальний сектор розвивався, ставка кредиту не повинна бути більшою за середню рентабельність виробництва, інакше виробництво буде відбуватись з постійним ростом цін. І ці ціни не будуть конкурентними на світовому ринку, а отже і на внутрішньому, і тому українські товари в більшості не можуть конкурувати в ціні з імпортними, виробництва закриваються — саме це відбувається наразі в Україні.

Для отримання кредиту в іноземному банку, не представленому в Україні, потрібно, як мінімум, мати доступ до цих банків та мати фінансові документи міжнародного стандарту. Ні першого, ні другого у підприємців немає».


На сайті https://credit365.ua/ ви можете оформити кредит онлайн. При першому кредиті дається знижка на комісію по кредиту — 30%. Договір можна підписати онлайн, не потрібно відвідувати офіс або викликати кур'єра. Будь-які приховані умови відсутні.

Підписатися:

Коментарі