• Українець сам створює пристрої для «розумної» квартири та економить енергію

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    Четвер, 13 квітня 2017 року

Житель міста Чернівці самостійно створив пристрої, які перетворили його житло на «розумну» квартиру. Смарт-пристосування допомагають економно витрачати воду та електрику.

Віталій Ришкуляк працює шеф-кухарем у Чернівцях. У вільний час він захоплюється створенням пристроїв за своїми проектами, які роблять життя простішим і допомагають економити сімейний бюджет.

Квартира Віталія обладнана штучним інтелектом: з приходом господаря спочатку вмикається світло, а потім телевізор, розповідає Acc.cv.ua.

Якщо відключають електропостачання — лампочки продовжують горіти: до них під’єднані акумулятори від мобільного телефону, і світлодіоди продовжують працювати в режимі аварійного освітлення. Зарядки одного акумулятора вистачає на 14—16 годин роботи, каже господар.

У квартирі встановлений бойлер для підігріву води, але він працює не цілий день, а включається таймером за півгодини до того, як потрібна вода, — вранці, в обід і ввечері. Наприклад, о 7.30 включається нагрів, а о 8.00 — вже вимикається. Таким чином, за місяць можна заощадити 200 кВт·год.

Під час миття посуду вода також економиться. Для цього Віталій винайшов оригінальний спосіб: замість відкривання крана досить натиснути коліном на дверцята шафи. Це і зручно, і береже цінний ресурс.

За словами господаря «розумного» будинку, на установку одного модуля потрібно близько 300 грн. На прошивку іноді вистачає 5 хв., а іноді — 30 хв., і модуль готовий до роботи.

Віталій постійно вдосконалює свої модулі, придумуючи нові команди і програми. У майбутньому планує встановити і сонячні батареї.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...