ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

«Тату» замість етикетки: продукти з незвичайним маркуванням з'явилися в супермаркетах Європи

Велика Епоха

У шведських супермаркетах з'явилися продукти з незвичайним маркуванням: замість клейової етикетки на них нанесено лазерну мітку. Використання такого цікавого «тату» допоможе відмовитися від використання пакувального пластика, а також скоротити викиди CO2.

#img_center_nostream#

З кожним роком в країнах Європи, США, Австралії з'являється все більше спеціалізованих продуктових магазинів, де можна купити товар на вагу. Такі магазини називаються рackaging-free, що означає «без упаковки». Замість поліетиленових пакетів, харчової плівки, пластикової сітки або алюмінієвих банок тут використовується багаторазова тара. Її можна взяти з собою, відправляючись в магазин. І потім використовувати знову і знову для нових продуктів.

Для покупців таких магазинів немає «головного болю» у вигляді питань: що потім робити з пластиковим пакетом? Чи приймають баночки на переробку? Куди здати цю обгортку? Та інші подібні.

У той час як споживчий попит на товари з мінімальною кількістю упаковки зростає, постачальники теж йдуть назустріч своїм покупцям. Так, голландський постачальник фруктів і овочів Nature & More і шведський супермаркет ICA об'єднали зусилля і вирішили замінити клейові етикетки на organic-продуктах (авокадо, батат, кокоси та ін., на які складно наклеювати етикетку) лазерною відміткою.

Кожен день у всьому світі для виробництва харчів використовують мільйони стікерів. А технологія Laser Food може значно скоротити величезну кількість паперу, чорнила, клею, а також зменшити кількість енергії, використовуваної для їх виробництва та перевезення.

Для створення такого «природного маркування» використовують сильне світло, який видаляє пігмент зі шкірки. Мітка не впливає на термін зберігання або якість продукту.

Під час використання технології Laser Food викиди вуглекислого газу становлять менш ніж 1% від кількості викидів, які утворюються за виготовлення стікера аналогічного розміру.

Як каже менеджер підрозділу ICA, використання «природного маркування» на всіх органічних авокадо, які були продані протягом року, допомогло зберегти 200 км пластика шириною 30 см. Хоча це і небагато, але все ж дозволяє скоротити використання відходів, що важко переробляються.

Хоча вартість установки, яка створює «природне маркування», висока, але вона окуповується, і це економічно вигідніше, ніж виробляти наклейки.

Найближчим часом ICA планує розширити технологію Laser Food на продукти, шкірка яких їстівна: яблука, нектарини та ін. Якщо покупці відреагують позитивно, асортимент буде розширюватися й надалі. Влітку «тату» спробують наносити і на дині, оскільки це надійніше, ніж робити наклейки. Можливо, в майбутньому цю технологію використовуватимуть багато супермаркетів.

За матеріалами: Рhys.org.