ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як селища Полтавщини змогли перейти на роздільний збір відходів

Велика Епоха

З квітня цього року три селища Полтавської області переходять на роздільний збір відходів. У районах встановлять спеціальні контейнери для трьох категорій сміття — пластика, паперу та скла — які потім будуть відправлятися на переробку.

#img_center_nostream#

Все це стало можливим завдяки об'єднанню зусиль сільрад Полтавського та Решетилівського районів. Мачухівська, Судіївська і Площанська ради уклали угоду про співпрацю в рамках проекту поводження з твердими побутовими відходами, йдеться в сюжеті від «Телеканалу Лтава».

У квітні в районах встановлять контейнери для таких видів вторсировини, як скло, пластик і макулатура. Для реалізації цього проекту з місцевого, районного та обласного бюджетів виділили близько 600 тис. грн.

Сортування відходів поліпшить санітарний стан селищ і зробить комфортнішими умови для проживання населення. У лісосмугах та інших зелених зонах більше не буде стихійних звалищ, а все сміття буде збиратися і складуватися для подальшої переробки.

Наразі Мачухівська сільрада працює над проектом «Агентство розвитку території Полтавського району», який приверне більше інвестицій для поліпшення інфраструктури громади.

Делегація з Харківської області приїхала до Полтави, щоб перейняти досвід сіл у питанні сортування сміття. Харків'яни хочуть вивчити шлях колег від ініціативи до реалізації проекту та зрозуміти, як полтавцям вдалося об'єднати зусилля.

Жителі селища Новопокровка Харківської області створили громадську організацію «Чисто Покровка» і регулярно проводять акції з прибирання територій. Усе зібране сміття сортується і здається компаніям на переробку, а на виручені гроші покровчани купують необхідний інвентар.

На допомогу всім українцям видання «Велика Епоха» створило інтерактивну мапу, де позначені пункти прийому різних видів вторсировини. Мапа продовжує розширюватися та доопрацьовуватися, і сьогодні на ній є не тільки основні міста, а й селища.

Вчимось сортувати сміття і зробімо наші міста чистішими та красивішими!