• Родина із Запоріжжя живе в автономному будинок без газу та електроенергії

  • Майя Веточкіна | Велика Епоха
    П'ятниця, 25 травня 2018 року

Родина із Запоріжжя побудувала автономний будинок, який не під´єднаний ні до газу, ні до електричної мережі. Замість цього в ньому є сонячні панелі, на енергії яких працює вся техніка в будинку. А повітряний колектор з алюмінієвих банок гріє повітря. Родина абсолютно не користується комунальними послугами.

4 роки тому Олег Павловський і його дружина почали будувати приватний будинок і вже з осені минулого року живуть в ньому постійно. Площа будинку — 150 м2, під ним розміщений гараж, розповідає канал «Індустіралка».

Зовні будинок нічим не відрізняється від інших таких самих в цій місцевості, крім однієї деталі — на його даху встановлені фотоелектричні панелі.

«Сонця достатньо, енергія безкоштовна, чому б її не збирати, — каже господар будинку. — Частина панелей — заводські, частина — зібрані самостійно. Потужність — 2 кВт, в планах — поставити на 4—5 кВт».

Батареї виробляють електроенергію для всієї техніки в будинку: для електропечі, комп'ютера, телевізора, електрочайника. За місяць родина споживає 60 кВт·год енергії.

Коли родина тільки переїхала в будинок, Олег планував під'єднатися до мережі. Але тепер вже немає сенсу через високі тарифи і віялові відмикання. «А у нас світло є завжди», — говорить господар.

Після установки батарей Олег вирішив спробувати зробити сонячний колектор із алюмінієвих банок для обігріву будинку. Крім банок, для будівництва колектора підійшли також фольга, пінопласт, скло, вата, дошки. Знадобилося близько 220 банок, які Олег уклав рядами.

Завдяки тонким стінкам, повітря всередині банок швидко нагрівається. Щоб зробити такий колектор, знадобився 1 тиждень, а собівартість колектора — до 1000 грн. За допомогою цього колектора температура в будинку комфортна, і додатковий нагрів дровами майже не використовується, каже господар будинку.

Наприклад, взимку при -6—10С і безхмарній погоді в кімнаті (10 м2) вранці — 17С, а в день — вже 22С. Найменше сонця в грудні, тому для зарядки акумуляторів довелося заводити автомобіль. А в січні-лютому сонця вистачає, і навіть залишається електрика.

У найближчих планах Олега — зібрати ще 3—4 колектори, щоб повністю відмовитися від дров'яного опалення, а ще — зібрати і встановити на даху вітрогенератор.

Подібні енергонезалежні будинки є і в інших містах України: в Березівці і в Києві. Як серійний проект енергоефективного заміського будинку під Києвом створений Optima House, який наразі працює у виставковому режимі.


Ключова тенденція в області розвитку українського будівельного ринку відіграє важливу роль. Швидке зростання асортименту матеріалів дозволяє втілити в життя великі проекти або зробити невеликий ремонт. У конкурентній боротьбі виграють більш доступні будівельні матеріали, які володіють бездоганною репутацією і сертифікатами якості. Такі товари пропонує онлайн магазин bigstroybaza.kh.ua. Доставка по Харкову і області здійснюється в будь-яке місце. Вартість включає в себе завантаження товару зі складу і транспортування його на об'єкт.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...