• У Чернігівській області приймають відпрацьовані лампи розжарювання

  • Алiна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 27 лютого 2017 року

Активісти з Чернігова запустили акцію «Лампочки — не сміття!», під час якої кожен може принести і здати відпрацьовані лампи розжарювання. З них зроблять предмети домашнього декору та унікальні сувеніри для екологічних заходів.

Акція проходить в рамках фестивалю Barterwille Art Fest 2017, який відбудеться 14—15 липня в місті Мена.

«Вибравши символом фестивалю лампочку — універсальний образ ідей, носій тепла і світла в темряві, ми нагадуємо городянам про необхідність берегти природу», — кажуть організатори акції, повідомляє Менська міська рада.

Хоча лампи розжарювання не такі складні для утилізації, як ртутьвмісні, але все ж їх не можна викидати ні в контейнери для скла, ні до загального сміття. Вони містять вольфрам, який вимагає додаткових зусиль під час сортування відходів, а лампове скло за структурою відрізняється від пляшкового. Тому ця акція — хороша можливість позбутися такого сміття, як відпрацьовані лампи розжарювання.

Де приймають лампи розжарювання:

Поки акція діє тільки в місті Мена, але організатори обіцяють розширити список пунктів прийому.

- Приміщення Менської міськради. Адреса: вул. Поштова, 7.

- Менська районна гімназія. Адреса: вул. Шевченко, 56.

- Школа ім. Т.Г Шевченка. Адреса: вул. Чернігівський Шлях, 11.

- КП «Менакомунпослуга». Адреса: вул. Робоча, 1.

- Магазин «Лагрос». Адреса: вул. Суворова, 1.

Організатори акції просять не приносити люмінесцентні, ртутні і світлодіодні лампи: вони не приймаються, для їх збору та утилізації потрібна спеціальна ліцензія.

Лампи розжарювання є найбільш витратними у питанні споживання енергії серед усіх ламп, які використовуються в побуті. Близько 100 країн світу вже відмовилися від їх використання, обравши світлодіодні джерела світла — безпечні та економні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...