• Нуль відходів: Маріанна Бойко ділиться досвідом

  • Ольга Зубакова | Велика Епоха
    Вівторок, 28 лютого 2017 року

​За два місяці в родині екоактивістки та екоблогерши Маріанни Бойко накопичилося лише 2 кг відходів, які не підлягають утилізації. Вона — перший активіст концепції Zero Waste в Україні. Реалізація цієї філософії дозволить усунути все, що становить загрозу для планети, людини, тварин або рослин.

Нуль відходів — це філософія, яка ставить за мету повторне використання всіх ресурсів, що витрачаються людиною. Це усунення відходів, яке виключить забруднення навколишнього середовища, а також дозволить скоротити витрати у зв'язку зі скороченням потреби в сировині.

Перший досвід Маріанни Бойко — 104 дні без поліетилену — показав, що це цілком реально навіть в наш час. Щоб поділитися своїм досвідом, Маріанна відкрила сторінку у «Фейсбуці».

Вона вирішила, що не варто зупинятися, потрібно вдосконалювати свої досягнення і взагалі не генерувати сміття. У своєму новому блозі Zero Waste Ukraine Маріанна ділиться метою і досвідом, як вона проведе 105 днів без сміття.

«Як само: не викидати сміття в сміттєві баки і, відповідно, не відправити на полігони. Те, що можна переробити, — здати на переробку, органіку — компостувати, корисні зайві речі віддати на благодійність, непотрібне не купувати. Те, що не підходить під жодну категорію, залишиться на території квартири до кінця проекту. Після закінчення експерименту все буде розглянуто та проаналізовано», — пише вона у блозі.

Уже два місяці триває проект. Жодна річ за цей час не потрапила у сміттєвий бак.

• Молоко Маріанна купує тільки у скляних або прозорих пластикових пляшках, оскільки в пакетах воно шкідливо для здоров'я. До того ж білі пластикові пляшки і пакети не підлягають утилізації.

• Під час покупок продуктів дивиться, чи підлягає їх упаковка утилізації. Упаковка від круп і чаю повинна потрапити на сміттєвий полігон.

• Органічні відходи викидає в компост на дачі.

• Неорганічні сортує і здає в пункт прийому: отримує за це дуже малі гроші.

• Те, що не приймають на переробку: упаковку від ліків, шампунів, побутової хімії, одноразовий посуд, тюбики від пасти та зубні щітки, упаковки тетрапак, а також розбитий посуд і т.п. — накопичується на балконі.

За перший місяць зібралося 550 м (в середньому звичайна родина викидає близько 60 кг).

Другий місяць виявився менш вдалим, і на балконі накопичилося 1,5 кг сміття.

Але концепція Zero Waste не обмежується цим.

В Україні вже давно існують організації, які надають речі для тимчасового використання. Це дозволяє заощадити час, гроші та позбавить від непотрібних речей, якими, можливо, вже ніколи не захочеться скористатися.

Пропонують обладнання для весіль, виставок, фуршетів. Хочете машину, лижі, костюм для сноуборда або велосипед? І це можливо. Навіть дитячі речі, від яких потім складно позбутися, і ті можна взяти напрокат.

У Києві вже не перший рік існує проект «Україна без сміття», користуючись інфографікою якого, ви можете визначити, що з відходів можна утилізувати та які відходи приймає їхній мобільний пункт. А інтерактивна мапа «Великої Епохи» допоможе знайти найближчий пункт, куди можна здати небезпечні відходи або відходи, що утилізуються.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...