• Відтепер сад-сферу Growroom можна зробити самим!

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 1 березня 2017 року

Лабораторія майбутнього SPACE10 представила у відкритий доступ креслення для створення своєї найпопулярнішої розробки Growroom — саду-сфери, де можна вирощувати зелень, овочі та фрукти. Тепер кожен охочий може зібрати міні-ферму й отримувати власний урожай.

SPACE10 — це «живі» лабораторії і виставкові майданчики, одна з яких знаходиться в центрі Копенгагена. Їхня місія — досліджувати і знаходити вирішення основних проблем міського життя, а також створювати можливості для кращого і більш стійкого способу життя, який не завдає шкоди навколишньому середовищу. Над цими завданнями трудяться дизайнери, художники, технологи та творчі люди з усього світу.

У вересні минулого року SPACE10 представила Growroom — унікальний сад-ферму, який дозволяє людям вирощувати свою власну їжу практично де завгодно, не займаючи при цьому багато місця. Куля — свого роду вертикальний сад. Він порожній усередині, до нього можна увійти і відчути себе наодинці з природою.

Куляста структура зроблена шарами для того, щоб сонячне світло і вода безперешкодно доходили до кожного рівня, де містяться рослини.

Після першої виставки Growroom люди з усього світу дуже зацікавилися цією розробкою. Тому незабаром SPACE10 виклала креслення сферичного саду у відкритий і безкоштовний доступ в інтернеті, пропонуючи всім охочим створити власний сад Growroom.

Для створення саду-ферми знадобиться 17 листів фанери, 500 нержавіючих гвинтів із циліндричною голівкою, гумовий молоток, дриль, різак. Для виготовлення Growroom потрібен тільки один матеріал, що дуже зручно.

Збірка конструкції інтуїтивно зрозуміла. Інструкції можна подивитися тут.

Growroom — це маленька оаза, де люди можуть вирощувати власну їжу навіть в умовах міста. Сад-ферма створює pause-архітектуру, що дозволяє людям поєднатися з природою, коли ми відчуваємо аромат квітів і смак трав.

«На основі просторових експериментів із концепцією міського землеробства ми прагнемо до створення архітектури, в якій атмосфера і відчуття виступають як основний фактор проектування. Це дозволяє створювати особливий простір, де можна відчути спокій», — говорить один з архітекторів Growroom.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...