• Як на Дніпропетровщині школярів навчають енергозбереженню

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 1 березня 2017 року

В одній зі шкіл Павлограда для учнів проводять заняття з енергозбереження з використанням квест-кімнат, онлайн-платформ і енергопатруля. Дітям розповідають про цінності таких ресурсів як теплова й електрична енергія, а також про те, чому важливо їх економити.

Заняття проходять у загальноосвітній школі №7 Дніпропетровської області з 2 грудня минулого року в рамках проекту «Енергоефективні школи: нове покоління». Проект реалізується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку», а фінансується енергетичною компанією ДТЕК, повідомляють «Популярні відомості».

Фото: pvgazeta.info

Як розповідає директор школи Юлія Пивоварова, поки заняття з енергозбереження проходять тільки в одному класі. Щотижня учні відвідують два уроки курсу «Основи енергопостачання та енергозбереження». Їх проводить учитель фізики Т. Калініченко. Курс складається з 16 тем. До нього входять теоретичні, практичні заняття, а також лабораторні роботи. Учні зареєструвалися на онлайн-платформі, і після закінчення вивчення чергової теми кожен набирає очки, виконуючи тести і спеціальні завдання.

За два місяці в школі також пройшли інформаційні та практичні заходи з енергозбереження: екскурсії до котельної, на шахту, бесіди, круглі столи, міні-дослідження, змагання.

Під керівництвом вчителів учні створили для учнів молодших класів добірку мультфільмів, в якому розповідається про закони енергоефективності. Сюжет, текст, озвучування, аплікації, малюнки і монтаж — усе авторське.

У січні вийшов спеціальний енергоефективний випуск щоквартальної англомовної шкільної газети School Rainbow.

У школі є і енергопатруль: на кожній перерві й після уроків учні стежать за економним використанням електроенергії під час навчання.

У квест-кімнаті Євлампія Економича «Розумне споживання» можна пройтися лабіринтами і знайти відповіді на питання про правила енергоефективності.

«Головне завдання курсу — виробити в учнів розуміння того, що теплова і електрична енергії не тільки забезпечують комфортне життя, але і є цінними ресурсами, які не можуть бути дешевими. Тому важливим завданням є роз'яснення дітям необхідності заощаджувати енергетичні ресурси для збереження клімату та життя на Землі», — каже директор школи.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...