• В Китаї заборонено будівництво 103 вугільних електростанцій

  • Ольга Зубакова | Велика Епоха
    П'ятниця, 17 лютого 2017 року

Національна комісія з енергетики Китаю скасувала будівництво 103 електростанцій, що працюють на вугіллі, щоб не погіршувати і так критичний стан повітря в країні. Про це повідомляє Nytimes з посиланням на директиву уряду Китаю.

Національна комісія з енергетики наказала 15 провінціям Китаю зупинити затверджене раніше будівництво вугільних електростанцій. Запланована потужність станцій становить 120 ГВт.
Основні джерела забруднення повітря — старі теплові електростанції, що працюють на вугіллі, — планується вивести з експлуатації у прискореному порядку. Зараз вугільні електростанції працюють у половину своєї потужності та виробляють 900 ГВт, що втричі більше, ніж в США, повідомляє ArsTechnica.

Фото: goobsky.comЕкономіка Китаю, яка посідає друге після США місце у світі, вимагає величезної кількості електроенергії. Третє місце у світі по виробництву вугілля дає можливість забезпечувати 85% всієї енергетики в країні. Це є економічно вигідним і забезпечує плани розвитку економіки.

Стрімке економічне зростання впливає на забруднення довкілля. Нині Китай — одна з найгірших країн у світі за якістю води та повітря, критичному стану якого дали термін «аеропокаліпсіс». Спроби уряду заспокоїти населення розповідями по телебаченню про 5 переваг смогу викликали в країні бурю насмішок.

В даний час Китай нарощує потужності вітряної та сонячної енергетики, які повинні поступово замінити вугілля. До 2020 року 15% промислових галузей планується перевести на альтернативні джерела енергії.

У Пекіні навіть встановили вежу Smog Free Tower, яка очищає повітря, а із зібраного нею вуглецю виготовляють штучні діаманти для створення ювелірних прикрас.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...