• 5 кращих українських компаній, що створюють пасивні будинки

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    Понеділок, 6 березня 2017 року

Енергоефективні будинки мають великий попит не тільки у європейців, але і в українців. У таких будинках комфортно жити, а комунальні витрати майже нульові. В Україні є п'ять компаній, які будують енергоефективне житло.

Optima House

У 2015 році в Київській області з'явився перший в Україні енергоефективний будинок Optima House. Його створила компанія-забудовник «Доступне житло», яка взяла за основу проекту європейські ідеї «Мультікомфортний будинок» та «Активний дім».

Optima House опалюється тепловим насосом, а також системою фотоелементів, встановлених на даху будівлі, і сонячними колекторами для нагрівання води. Завдяки широким вікнам можна оптимально використовувати природне освітлення і значно економити на електриці.

Якщо порівняти енергоспоживання в Optima House й у звичайному будинку такої ж площі, то енергоефективний будинок споживає на 65% менше енергії в рік. Ціна Optima House — 1000 $/м2 з урахуванням внутрішньої обробки.

У Німеччині побудували селище енергоефективних будинків. Кількість енергії, яку виробляють ці будинки, більше споживаної ними.

LifeHouseBuilding

У Дніпрі придумали спосіб швидкого будівництва екобудинків — за допомогою панелей із соломи. Солома — доступний природний матеріал. Процес дуже простий: на дерев'яний каркас пресом утрамбовується солома. Краї підрівнюють і отримують рівну панель. У такий спосіб можна «побудувати» солом'яний будинок всього за 2 місяці. Переваги солом'яного матеріалу — це його теплохарактеристики, які в 2 рази більше необхідних.

В цьому році компанія отримала держсертифікат і може гарантувати якість своїх конструкцій.

«Екопан»

«Екопан» спеціалізується на екобудівництві. Для створення будинку компанія використовує панельно-каркасну технологію: будівля збирається як конструктор із готових елементів. Економно та швидко. Для будівництва використовуються панелі завтовшки 20 см. При температурі зовні -12С для опалення будинку площею 200 мпотрібно всього 10 мгазу на добу, що майже у 9 разів менше, ніж для опалення кам'яного будинку такої ж площі.

Вартість будинку — близько 500 $/мз урахуванням внутрішньої обробки.

Будинки такого типу дуже поширені в Канаді, Норвегії, на Алясці й інших країнах із суворим кліматом. Навіть без опалення і в сильний мороз будинок не промерзне.

Будинок-термос, який ефективно економить тепло, побудував своїми силами житель Івано-Франківська. За словами господаря, влітку будинок відмінно зберігає прохолоду, а взимку майже не потребує опалення.

PassivDom

Навесні минулого року в Україні запустили стартап PassivDom, який займається створенням не просто пасивних будинків, а повністю автономного житла. Будинок, який не потребує підключення до комунікацій, можна побудувати навіть на природі високо в горах.

Каркас будинку створено на 3D-принтері і не містить стиків, що гарантує гарну теплоізоляцію.

Житло збирається з модулів по 36 м2, на даху будинку встановлюється сонячна електростанція. Для очищування не дуже забрудненої води (наприклад, з душу) та її повторного використання є спеціальна система.

PassivDom — це «розумне» житло: система сама регулює температуру в приміщенні за даними прогнозу погоди, контролює заряд акумуляторів та багато іншого. За допомогою програми на смартфоні функціями будинку можна управляти.

Продажі PassivDom почнуться вже цієї весни, але потрібні попередні заявки. Зараз їх зібралося вже близько 2000.

Створення будинків за модульною технологією застосовується і в Португалії. Компанія Gomos System «будує» житло всього за 3 дні.

Neoacre

Neoacre будує пасивні будинки з герметичним прошарком, що забезпечує теплоізоляцію високої якості. Компанія дотримується німецьких принципів Passivhaus.

Енергію для будинку виробляють сонячні батареї і колектори, теплові насоси. Будинок не потребує підключення до електромережі або до опалення.

Вартість будинку — 1000 $/мз урахуванням внутрішньої обробки, комунікаціями і сантехніки.

У повністю автономному будинку живе і родина з Запоріжжя.

За матеріалами: Еcotown.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...