• Що робити з відходами та лампами: петиції від киян

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 6 березня 2017 року

На сайті онлайн-петицій КМДА з'явилися пропозиції щодо створення безкоштовних пунктів прийому відпрацьованих люмінесцентних ламп, поліпшення системи збору та утилізації побутового сміття та інші важливі питання, які хвилюють кожного киянина.

Проблема великої кількості твердих побутових відходів (ТПВ) та їхня утилізації актуальна не тільки для Києва, а й для всієї України.

Автор петиції Микола Євтушенко пропонує створити проект, який буде мотивувати киян сортувати відходи, а також удосконалити систему збору та утилізації ТПВ. Важливим пунктом є і модернізація системи переробки сміття.

«Необхідно надати населенню інструменти для максимально зручного сортування відходів і вчити з дитячого саду поняттю „збереження довкілля‟», — пише Микола.

Петиція від Кухарської Дарини продовжує тему роздільного збору відходів: вона пропонує встановити біля будинків по чотири баки для сміття, а не по два. На цих баках повинні бути спеціальні наклейки з правилами сортування сміття і поясненням, яке саме сміття потрібно залишати в контейнері.

Встановити автомати для прийому пляшок пропонує Роман Богира. Такий автомат повинен повертати вартість тари, яка входить у ціну напою в пляшці. Автомати спростять утилізацію цього виду відходів і будуть додатково мотивувати киян не смітити на вулицях і не викидати тару в загальний контейнер.

Щодо такого небезпечного сміття, як ртутьвмісні лампи, є петиція Анни Костенко-Костейчук. Вона пропонує відкрити в Києві безкоштовні пункти прийому відпрацьованих люмінесцентних ламп.

Цей вид енергоощадних ламп відноситься до категорії небезпечних відходів і потребує спеціальної утилізації. Але утилізаційний збір не включений у вартість ламп, і тому під час здачі ламп потрібно доплачувати. Анна пропонує приймати лампи безкоштовно у пенсіонерів та інших малозабезпечених верств населення.

Куди можна здати різні види відходів — дивіться на інтерактивній мапі від «Великої Епохи»:

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...