• У київських будинках встановлять теплолічильники та індивідуальні теплові пункти

  • Майя Веточкіна | Велика Епоха
    Середа, 11 січня 2017 року

У цьому році КМДА надасть близько 120 млн грн на реалізацію проектів енергоощадження для житлових будинків, шкіл і дитсадків. Нові індивідуальні теплові пункти (ІТП) і лічильники тепла допоможуть заощадити та зменшити витрати мешканців столиці на житлові послуги.

Спочатку планується закінчити установку приладів обліку в будинках, а потім поступово впроваджувати проекти економії енергії, йдеться на сайті КМДА.

Ця програма включає установку ІТП зі спеціальною системою регулювання: під час потепління мешканці будуть зменшувати подачу тепла на будинок, що дозволить істотно заощадити за сезон. Установка ІТП обійдеться місцевому бюджету в 35 млн грн.

Близько 27 млн ​​грн. витратять на заміну або відновлення лічильників на тепло і приблизно стільки ж — на модернізацію теплових систем у школах і дитсадках.

Цього року на фінансову компенсацію заходів зі збільшення енергоефективності буде виділено на 5 млн грн більше. Цими коштами скористаються ті кияни, які зробили заміну вікон, встановили ІТП, утеплили фасад, відремонтували систему опалення тощо. Всі ці заходи дозволяють заощадити на житлових послугах до 50%.

Але ця компенсація доступна тільки для тих міст, в яких не менше половини будинків забезпечені лічильниками тепла. У Києві таких будинків близько 95%.

Раніше «Велика Епоха» повідомляла, що з квітня 2017 року запрацює спеціальний фонд енергоефективності, який принесе деякі зміни в життя українців.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...