• Навесні українців чекають великі зміни в сфері комунальних послуг

  • Майя Веточкіна | Велика Епоха
    Середа, 11 січня 2017 року

Вже цього року українці відчують великі зміни у сфері комунальних послуг. Що подорожчає, як зміниться субсидія і чи запрацює фонд енергоефективності, розповідає «Сегодня».

Фонд енергоефективності (ФЕ), який, як очікується, призведе до масштабних змін у сфері комунальних послуг і підтримає економіку, з'явиться вже у квітні цього року після внесення необхідних доповнень до законодавства. Кошти на створення ФЕ виділять з українського бюджету (800 млн грн). Частину грошей отримають від закордонних партнерів (€100 млн — від ЄС, €25 млн — від Німеччини).

За припущеннями експертів, це дозволить направляти бюджетні кошти не на субсидії, а до ФЕ, зменшити імпорт газу і значно заощадити. Якщо усі програми фонду реалізуються, заощадити вийде до 11 млрд мгазу на рік — цей той об´єм, який безрезультатно витрачається на опалення неенергоеффективних будівель.

На жаль, таких будівель в Україні дуже багато. За словами енергоаудиторів, майже всі будівлі, які пройшли аудит, виявилися найнижчого класу енергоефективності. Це означає, що більше ніж 50% тепла, яке подається до цих будинків, витрачається не за призначенням: витікає через підлогу, стіни, вікна й подібні не утеплені частини будівель. Термомодернізація дозволить витрачати менше тепла і платити тільки за те, що використовується з користю. Після термомодернізації всіх будівель українці зможуть значно заощадити.

Якби нам вдалося досягти такого рівня енергоефективності, як у Польщі, ми б відмовилися від закупівель газу, і достаток українців збільшився, каже експерт.

Уже навесні цього року можна буде скористатися коштами фонду. ФЕ видасть кредит на проведення заходів і надасть необхідну консультацію. Далі потрібно буде вибрати банк і компанію, яка візьметься за роботу. Після проведення всіх заходів з утеплення будинку, потрібно провести аудит, який зафіксує збільшення енергоефективності будівлі. Залежно від його результатів можна буде отримати фінансове відшкодування кредиту в розмірі до 50% (чим вищий клас — тим більше відшкодування).

ФЕ дозволить економити на субсидіях близько 5 млрд грн/рік. На думку представника ЄБРР, та система субсидій, яка діє сьогодні, перешкоджає утворенню ОСББ та проведенню енергоефективних заходів: у субсидіантів просто немає до цього стимулу. Тому велика частина коштів буде йти не на субсидії, а на ФЕ.

По закінченні опалювального сезону тариф на газ для населення зросте, упевнені експерти. Тому економніше витрачання ресурсів завжди буде залишатися актуальним питанням.

Ще один спосіб зігрітися взимку — це вибрати альтернативні варіанти опалення. Наприклад, котел на біопаливі допоможе значно компенсувати витрати вже в перший сезон роботи.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...