• Українець побудував будинок-купол з пінопласту і обігріває його сонячними колекторами

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    Четвер, 23 березня 2017 року

Житель Полтави побудував будинок із пінопласту у вигляді купола і обігріває його тільки за допомогою сонячних повітряних колекторів. Цього цілком достатньо, щоб підтримувати всередині комфортну температуру без використання газового або пічного опалення.

Господар незвичайного двоповерхового будинку — Віталій Майборода. В інтерв'ю «Громадське телебачення Полтави» він розповів, що в якості основного матеріалу для будинку він вибрав пінопласт, тому що цей матеріал відмінно тримає тепло всередині приміщення. Пінопласт — це простий і доступний матеріал, з якого можна легко побудувати житло будь-якого дизайну, наприклад, «будинок-термос». Товщина стін дорівнює 10 см.

Що стосується звичних способів обігріву будівель, наприклад, газом, вугіллям або дровами, то в них немає потреби для будинку-термосу: всю необхідну енергію виробляють поновлювані джерела енергії, а завдяки енергоощадним технологіям тепло добре зберігається.

Для опалення кімнат на другому поверсі Віталій використовує шість сонячних колекторів. Повітря, яке нагрівається цими пристроями, «затягується» в кімнату за допомогою простих малопотужних (1 Вт) вентиляторів. Вони теж працюють від домашньої сонячної електростанції. Все потрібне тепло виробляють тільки ці колектори.

Сонячний повітряний нагрівач Віталій зробив сам, собівартість одного пристрою становить 500 грн. Для їх роботи потрібно тільки сонце, додаткових витрат вони не вимагають.

Крім колектора, Віталій конструює й інші цікаві пристрої, які працюють на енергії вітру, сонця і води.

Будинок-термос є і в іншій частині України — Микола Яцинович з Івано-Франківської області живе в будинку, який побудував сам за європейською технологією Passive house. А родина із Запоріжжя побудувала повністю автономний будинок і не платить за опалення та електроенергію.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...