• Англієць побудував затишний екобудинок із соломи та глини

  • Майя Веточкіна | Велика Епоха
    Вівторок, 21 березня 2017 року

63-річний фермер Майкл Бак побудував екобудинок всього за $250. У будівництві не використовувався жоден електроінструмент, а сам будинок зроблений із соломи з глиною і знайдених непотрібних матеріалів. Конструкція будинку продумана до дрібниць, а саме житло вийшло дуже затишним і теплим.

Майкл Бак (Michael Buck) колись працював учителем малювання в Оксфордширі (Англія), а зараз займається фермерством. У нього є свій будинок і сад, на околиці якого він вирішив побудувати невеличке екожитло. За задумом, будиночок повинен вписуватися в пейзаж, не порушуючи його, а також бути автономним і комфортним для проживання. Щоб знизити витрати на будівництво, Майкл вирішив використовувати тільки матеріали, які міг знайти сам, а в роботі не використовувати ніяких електроінструментів.

Коли проект був готовий, Майкл зайнявся підбором необхідних матеріалів. На це у нього пішло два роки. Викинутий човен сусіда став у нагоді для дощаної підлоги, а скла від зданої на металобрухт вантажівки — для вікон. З навколишніх полів Майкл зібрав солому і вкрив нею дах.

Крім скла, всі матеріали, які використовувалися для будівництва будинку, легко розкладаються у природі.

Містер Бак спочатку прагнув побудувати будинок, не витрачаючи на нього ні пенні. Але йому довелося закупити більше соломи і купити цвяхи. Тому деяких витрат не вийшло уникнути. Загальна собівартість будинку склала £150 ($250).

Імена друзів, які охоче взялися допомогти з будівництвом, і трьох корів — Маргарити, Кристалу і Туману, гній яких використовувався для виготовлення стін, Майкл записав на стіні будинку.

У будинку немає електрики і проточної води, як джерело прісної води використовується струмок неподалік. Завдяки дров'яній печі і добре ізольованим стінам у будиночку завжди тепло. Складені дрова біля будинку — паливо для печі, а сусідній колодязь служить холодильником. В окремій вбиральні облаштований компостний туалет. Поруч із будинком побудований курник.

Містер Бак говорить, що за належного обслуговуванні будинок простоїть дуже довго. А якщо його покинуть, одного разу він зникне в землі, оскільки крім скла, всі інші матеріали повністю природні.

Наразі в екобудинку живе працівник сусідньої молочної ферми, який платить господареві за проживання молоком і вершками.

Своїм прикладом містер Бак хотів показати всім, що мати власний будинок не є такою вже недосяжною метою. «Будинок не повинен коштувати як земля, вам потрібна тільки земля, на якій можна побудувати його. Я хотів показати, що будинки не повинні нічого коштувати. Ми живемо в суспільстві, де витрачаємо все наше життя на оплату іпотечних кредитів і робимо те, що нам не подобається».

За матеріалами: Inhabitat.

Будівництвом незвичайних, але повністю автономних будинків займається і талановитий архітектор Майкл Рейнольдс. Його будинки — «земляні кораблі» — самі виробляють воду, енергію, тепло та навіть їжу. А в якості матеріалу для будівництва використовуються алюмінієві банки, старі автомобільні шини та подібне сміття.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...