• Найдивніші озера — «дірки» в землі

  • Алiна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 14 березня 2017 року

«Дірки» в землі — дуже незвичайні та привабливі місця, що нагадують портали до іншого світу. Ці озера часто відвідують туристи і всі, хто хоче зануритися у світ незвіданого й розкрити його таємниці.

«Дірки» можна побачити в різноманітних куточках світу і навіть на островах. Їх можна назвати чудесами природи — таємничими і привабливими.

Озеро Ранкової Слави

Це мальовниче озеро розташовується в американському національному парку Йеллоустоун, Вайомінг.

Озеро завглибшки 2,2 км змінює свій колір від світло-бірюзового до темно-фіолетового і несподівано може стати зеленим. Таке райдужне забарвлення пояснюється особливими бактеріями, які живуть в ньому. З озера йде пара, і температура води — близько 70○С, відмінно підходить для життя бактерій.

Джерело, що живило колись це озеро, закупорилося, після цього тут стали жити численні мікроорганізми. Вода в озері прозора і чиста, а колір змінюється в залежності від погоди, температури та інших не до кінця вивчених факторів.

Блакитна Діра Діна

Розташована на Багамських островах. Вважається найглибшою блакитною дірою (202 м) на Землі. Термін «блакитна діра» відноситься тільки до воронок особливого типу, які заповнені водою і розмішені нижче рівня моря.

​Діра має круглу основу розміром близько 35 м. Після спуску на 20 м «діра» переходить в печеру. Це ідеальне місце для дайвінгу.

Провалля Біма

Провалля чи колодязь Біма розташований на південному сході Аравійського півострова.

Це вапняковий кратер, заповнений блакитнувато-зеленою водою. Він утворився внаслідок природного вимивання водою пухких шарів ґрунту. Підводна печера з'єднує озеро з морем. Бетонними сходами можна спуститися на берег озера.

Велика Блакитна Діра

Жак-Ів Кусто назвав це місце одним із кращих для пірнання. У 70-х роках минулого століття він провів вимірювання глибини, яка виявилася рівною 120 м. Команда Кусто встановила, що в дірці є масивні сталактити.

Ік-Кіль

Розташований на півострові Юкатан в Мексиці. Ік-Кіль — це сенот, тобто природний колодязь з водоймами. Це місце вважалося людьми Майя за священне, і тут проходили приношення богам. Глибина озера понад 50 м, а висота «стін» 25 м.

В основі сеноти — вапняк, який за багато років під дією тропічних дощів вимивався, внаслідок чого утворилися такі колодязі з підземними озерами.

У давнину подібні сеноти служили єдиним джерелом прісної води для індіанців.

Червоне озеро

Це озеро розташоване в Хорватії. Його глибина близько 300 м, і воно є найглибшим у Європі. Воно оточене вертикальними схилами, але заглянути в нього можна зі спеціального майданчика. Озеро називається червоним через колір скель на узбережжі: червона порода містить оксид заліза.

На озері є велика кількість печер і високих круч.

За матеріалами: 3pulse.com.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...