• Відібрано найкращі стартапи українців у конкурсі Egap Challenge

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 16 березня 2017 року

Журі конкурсу Egap Challenge відібрало 15 кращих техно-проектів і стартапів українців, реалізація яких допоможе вивести на новий рівень інфраструктуру, освіту та взаємодію з довкіллям у нашій країні.

Конкурс-ініціатива Egap Challenge розрахований на 2 роки. Його мета — пошук найактуальніших напрямків і найкращих ідей за обраними напрямками. Це можливість для співпраці між стартапами, ІТ-підприємцями, експертами та представниками влади.

Наразі конкурс проводить другий сезон відбору техно-проектів. Із 300 ІТ-рішень зі всієї України обрано 50 проектів, з яких 15 кращих увійшли до інкубаційної програми. У фінальному квітневому Демо Дні визначать переможців і розподілять між ними 2 млн грн.

А поки пропонуємо ознайомитися зі стартапами та проектами, які пройшли відбір.

Інфраструктура

Smart Ticket

За допомогою цієї програми можна побудувати оптимальний маршрут подорожі. Мобільний додаток Smart Ticket прораховує всі можливі шляхи і вибирає найекономніший, найкомфортніший та найшвидший для вас варіант. У підсумку ви отримуєте тільки один смарт-квиток на всю подорож замість декількох.

CarPet

CarPet допоможе врятувати людину, яка потрапила в ДТП, коли очевидців немає, і жертва без свідомості. Пристрій кріпиться до автомобіля, й у разі аварії спрацьовують його датчики. Вони передають диспетчеру повідомлення про транспортний засіб, час, місцеперебування та причини події.

«Розумна Країна»

Цей сервіс дозволяє залишати онлайн-відгуки про користування послугами Укрзалізниці, Укравтодору та Укрпошти. Користувачі можуть вибрати певну ділянку дороги і вказати, яка з нею проблема: ями, немає асфальтового покриття тощо. За словами розробників, цей сервіс допоможе контролювати використання коштів на розвиток інфраструктури.

Освіта

iLearn

Це безкоштовна онлайн-платформа для підготовки школярів до здачі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Особливо вона стане у нагоді для дітей із віддалених сіл, інтернатів або тих, хто проживає на території АТО. У iLearn вже сьогодні є онлайн-курси з української мови та літератури, англійської мови, математики та історії України.

Casers

Являє собою веб-платформу для вирішення кейсів. Тут компанії, що пропонують свої завдання, розміщують проблемні кейси. А ті, хто вирішують кейси (студенти, випускники тощо) пропонують свої рішення. Далі замовник вибирає кращі з них. Для компаній ця платформа стане зручним пошуком нових ідей з можливістю оптимізації витрат, а для студентів — практичним застосуванням своїх пропозицій і можливістю працевлаштуватися.

Серед кейсів Casers є як комерційні, так і державні проекти.

E-мова

Зручний ресурс для онлайн-вивчення української мови.

«Все починалося як волонтерський проект навчання української мови, але потім до нас стали звертатися з питанням, чи можна вчитися дистанційно на наших курсах. І ми здивувалися, невже в Україні немає онлайн-курсів з мови? Як виявилося, не було, ми стали першими», — каже Анастасія Розлуцька, автор проекту.

Ресурс має попит серед українців, що проживають на окупованих територіях, російськомовних українців, іноземців. Користувачі порталу мають власний е-кабінет із навчальними матеріалами, практичними заняттями, відеолекціями і тестами.

«Буквоїд»

Корисний освітній ІТ-проект для дошкільнят. У вигляді гри «Буквоїд» навчає дітей розуміти світ і готує до школи. Проект містить понад 200 інтерактивних вправ, авторські казки, мультфільми, конспекти занять для батьків та вчителів, робочі зошити для дітей.

Довкілля

Ecoinfo

Являє собою інструмент громадського екологічного контролю. Він вимірює рівень забруднення повітря і систематизує дані. Якщо ви хочете дізнатися про якість повітря у місті, потрібно просто зайти на сайт і визначити своє місце розташування.

Наприклад, якщо рівень викидів шкідливих речовин у повітрі зашкалює, а поруч розташований металургійний завод, то можна написати відповідну петицію і зажадати провести перевірку екополітики на заводі.

«Дорогоцінний пластик»

Цей проект від одеських активістів, спрямований на переробку пластикових відходів і створення з них корисних речей для дому чи міста. За основу проекту взято ідею знаменитого дизайнера Девіда Хаккенса.

«Ідея в тому, щоб збирати пластик та робити з нього стильні і класні речі для міста. Ми прагнемо донести співгромадянам, що пластик — це не сміття, а ресурс», — говорить засновник проекту Євген Хлєбніков.

Animal-id.info

За допомогою цієї платформи господарі тварин можуть зареєструвати свого улюбленця, привласнити йому ідентифікаційний номер, знайти загублену тварину за допомогою ІД-жетона або вибрати нового друга з притулку.

«Ми створили ІД-жетон, який має QR-код. Якщо хтось знайде тварину з цим жетоном і просканує код, то відразу перейде на його профіль. Власник отримає на телефон оповіщення про місцеперебування його улюбленця та GPS-координати, де саме просканували його тварину», — розповідає співзасновник платформи Віктор Копач.

Znaideno

Znaideno дозволяє моніторити зміни площ лісів, які зменшуються через вирубку. Інформація передається оперативно, і це дозволить запобігти знищенню лісових масивів.

«Спочатку за допомогою супутника ми визначаємо велику локацію, де ведеться вирубка лісу. Потім вже виїжджаємо на місце і за допомогою дрона проводимо фотозйомку, створюємо ортофотоплан із деталізованим зображенням меж і визначенням точної площі вирубки. Інформація подаватиметься у вигляді відкритих даних, цим можуть скористатися вже місцеві органи влади і заявити про порушення», — розповідає проект-менеджер Вадим Остапенко.

Fractal

Цей кумедний конструктор — поєднання смарт-пристрою та Інтернету Речей. Наприклад, у створеній теплиці мікроклімат контролюється з телефону. Таким чином, за допомогою мобільного додатку можна вирощувати будь-які рослини.

«AгроЯрд»

Це відкрита і захищена торгова площадка-портал для фермерів. Він допоможе уникнути посередників в аграрній сфері, допомогти фермерам безпосередньо робити закупівлі, продавати врожай та обмінюватися досвідом.

За матеріалами: Вiggggidea.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...