• Неначе живі тварини з камінчиків: ексклюзивне мистецтво Акі Наката

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 16 березня 2017 року

Акі Наката — дівчина з унікальним даром, яка називає себе художником каменю: вона малює тварин не на полотні, а на поверхні гладких каменів, причому зображує їх дивно реалістично і витончено. В її руках камінь будь-якої форми немов оживає, перетворюючись на красиву птицю або потішну тварину.

Цьому мистецтву Акі Наката (Akie Nakata) навчилася сама і вдосконалює свою майстерність вже шість років. Для розпису каменю дівчина використовує в основному акрилову фарбу, змінюючи її в'язкість в залежності від поверхні каменя. Кожен камінь, який вона збирає і обробляє, є унікальним.

Для Акі камені — не просто матеріал для творчості. Вона збирає їх на березі річки, причому відбирає тільки ті камені, які за формою нагадують тварин. І коли Акі бере в руку такий камінчик, відчуває, що камінь теж знайшов її.

Акі вірить, що камені мають свої власні наміри. А їхня зустріч — це сигнал від каменю, який дозволяє їй намалювати те, що вона бачить у ньому. Тому камені, на яких вона малює, не є випадковими.

У своєму мистецтві Акі ніколи не обробляє камінь, ніколи не обрізає і не надломлює його, щоб змінити форму.

«Камені можуть виходити за рамки нашого звичайного визначення живих організмів. Коли я думаю про те, як довго камінь перетворюється з величезного валуна в горах на той, яким він є, коли лежить у мене на долоні, я відчуваю історію землі, яку камінь мовчазно спостерігав довгі тисячоліття, і я відчуваю історію всередині нього. Я відчуваю подих життя всередині кожного каменю, тому іноді, коли малюю і тримаю його в руці, я розмовляю з каменем», — каже Акі.

Щоб зобразити живу істоту в камені, вона працює дуже обережно та продумує кожну деталь. Акі починає малювати пензлем по каменю тільки тоді, коли впевнена у правильності штриха. Її живопис — це діалог із каменем, і саме камінь визначає, що вона малює на ньому. Вона малює життя, живий дух істоти в камені.

«Камені і я — частини однієї і тієї ж землі. Моє кам'яне мистецтво — це спільна робота між двома частинами однієї сфери, і я сподіваюся, що кожна з моїх робіт перейде в руки того, хто цінує бути супутником каменю в його подорожі. Мені подобається малювати життя в камені. Ми всі перебуваємо на одній Землі, і ми з однієї Землі», — каже дівчина.

Фотографії своїх дивовижних робіт Акі Наката розміщує в Instagram.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...