• Створено губку, що здатна очистити світові океани від нафти

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 22 березня 2017 року

Дослідники з Аргонської національної лабораторії знайшли спосіб, як очистити світовий океан від небезпечних розливів нафти. Вони створили Oleo Sponge — губку, яка допоможе збирати нафту, очищати порти й управляти розливами нафти. Зібрану таким чином нафту можна вичавити з губки і використовувати повторно, так само, як і саму губку.

Найсерйознішим забруднювачем океанів є нафта і продукти її переробки. Крім аварій на нафтових платформах і танкерах, морські перевізники нафти щороку скидають у воду мільйони барелів нафти.

Традиційні методи ліквідації розливів нафти мають багато недоліків. Поширення нафти можна уповільнювати за допомогою плавальних бар'єрів, а скимери можуть збирати нафту, що плаває на поверхні, але видалення нафти нижче водної поверхні — складніший процес, який часом вимагає застосування хімічних диспергаторів. Відомі на сьогодні матеріали (губки), що абсорбують нафту, часто є одноразовими: після насичення їх потрібно викидати.

З цих причин проблема недорогого й ефективного очищення води від пролитих нафтопродуктів завжди займала вчених.

І ось дослідники з Національної лабораторії Марка Лопеса (Аргонна, США) змогли розв'язати цю задачу, повідомляє Agronne National Laboratory.

Вони створили нафтороздільну губку Oleo Sponge. Вона виготовлена ​​із пінополіуретану, внутрішні поверхні якого вкриті особливими молекулами. Ці молекули «витягують» нафту з води і «приклеюються» до внутрішньої частини губки. Oleo Sponge може адсорбувати нафту вагою до 90 разів більшою, ніж вона сама.

Губка ретельно тестувалася в дослідному резервуарі для солоної води в Нью-Джерсі. Вона збирала як дизельне паливо, так і сиру нафту з бака, незалежно від того, чи була нафта вище або нижче поверхні води.

Після використання губку можна віджати, відновити нафту і використовувати для певних потреб. Саму ж губку можна використовувати багаторазово.

Сет Дарлінг, один із винахідників губки, сказав у прес-релізі, що «матеріал надзвичайно міцний. Ми провели десятки і сотні тестів, кожен раз вичавлюючи Oleo Sponge, і нам ще належить побачити, як вона прийде в непридатність».

Але перш ніж губка буде готова до використання на практиці, може пройти не менше 5 років.

Цікавий вид екологічного палива створили вчені з ПАР: Coalgae являє собою суміш із вугільного пилу і водоростей, яка абсолютно безпечна для використання.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...