• Англійці створили безпечні акумулятори, що не вибухають

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 20 березня 2017 року

Команда англійських розробників зі стартапу ZapGo створила незаймистий карбоно-іонний акумулятор для смартфона, який здатний швидко заряджатися, безпечний для тривалого використання і може бути перероблений. Через пару років всі популярні смартфони можуть перейти на батареї ZapGo.

Літієво-іонні батареї, які використовуються в деяких пристроях, в тому числі у смартфонах Samsung Galaxy Note7, були заборонені на багатьох рейсах авіакомпаній, оскільки вони можуть перегрітися, спалахнути та вибухнути.

Карбоно-іонні батареї ZapGo обіцяють стати безпечною альтернативою для мільярдів літій-іонних батарей, які використовуються у смартфонах, а також електричних скутерах, автомобілях та промислових пристроях.

Свою розробку команда ZapGo із Оксфорда продемонструвала на виставці Consumer Electronics Show в січні, повідомляє Сomputerworld.

В основі літій-іонних акумуляторів знаходиться органічний електроліт, який може легко спалахнути через коротке замикання. Замість електроліту ZapGo використовує нано-вуглецеві матеріали, а саме графен, а також іонний електроліт в комірках. Ця технологія, яка запатентована у США та інших країнах, описана тут.

Як кажуть розробники, для іонно-карбонового акумулятора немає ніякого пожежного ризику: «Там немає нічого пального. Наші батареї безпечні та швидко заряджаються, тому що вони не засновані на літії, й у них немає нічого такого всередині, що могло б спалахнути».

Важливою особливістю вуглець-іонних елементів є те, що вони можуть швидко заряджатися, іноді всього за хвилину або дві.

Ще одна важлива перевага розробки ZapGo — на відміну від літій-іонних батарей, які складні для безпечної утилізації, карбоно-іонні акумулятори можна безпечно переробити.

Зараз інженери ZapGo працюють над наноуглеродом та іонними електролітами для високовольтної батареї, щоб добитися такої швидкості зарядки і терміну служби, які перевершують літій-іонні батареї. Батареї ZapGo можна буде безпечно перевозити по всьому світу.

Очікується, що перший варіант карбоно-іонного акумулятора для телефонів iPhone 10 та Samsung Galaxy S10 з'явиться к 2019 року.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...