• Чим загрожує неправильно обраний USB-кабель

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Понеділок, 6 березня 2017 року

ⓅЯкої шкоди техніці здатний завдати звичайний USB-перехідник? Пару років тому подібне питання викликало лише подив. З впровадженням роз'ємів USB-С виникла проблема, що стосується регулювання сили струму. Інженер компанії Google Бенсон Ленг з'ясував, що з цією проблемою справляються далеко не всі адаптери.

lightning-reversible-usb-cord-review-pic-2.jpg

Бенсон Ленг протестував перехідники різних виробників і виявив, що тільки 50% адаптерів не становлять небезпеки для техніки. Решта кабелів потенційно здатні вивести з ладу як порт USB, так і підключений пристрій. В процесі тестування інженер Google переконався в своїх підозрах – один з перехідників став причиною раптової поломки хромбука.

Причина криється в якості кабелю, що відповідає за передачу даних. Сертифіковані адаптери здатні визначити оптимальну силу струму, необхідну для зарядки акумуляторів підключених гаджетів. По кабелю таких перехідників передається рівно стільки енергії, скільки потребує смартфон або комп'ютерна периферія.

Кабелі деяких перехідників не передають дані про споживання електроенергії більш «слабких» роз'ємів (USB Type-A, Type-B або 2.0). Не отримавши необхідної інформації, порт USB-C видає на кабель струм силою 3 А, а не 0,5-1,5 А. Це відбувається через відсутність вбудованого резистора на 56 кОм, який відповідає за регулювання сили струму. Надлишок енергії може призвести до плачевних наслідків – поломки одного порту або всього гаджета.

Як обрати безпечний адаптер USB-C

На ринку представлено кілька сотень моделей перехідників USB-C. Бенсон Ленг протестував більше 100 адаптерів і дійшов невтішного висновку – тільки 50% перехідників не становлять загрози для техніки.

До чорного списку інженера Google потрапила більшість бюджетних кабелів від маловідомих китайських виробників – таких як Elucto або Orzly. У список безпечних адаптерів увійшла продукція компаній з усталеною репутацією, в тому числі кабелі Google і Belkin.

Експерти рекомендують не економити, вибираючи USB-перехідники, інтернет кабелі, подовжувачі й шнури. Віддавайте перевагу продукції провідних брендів, якість якої перевірена і підтверджена сертифікатами. Для преміальної техніки краще купувати «рідні» адаптери того ж бренду – наприклад, фірмові перехідники Apple для MacBook або Google для Chromebook Pixel.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...