• Створено нове «чисте» паливо з вугільного пилу і водоростей

  • Алiна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 9 березня 2017 року

Вчені з ПАР створили безпечне і «чисте» паливо — Coalgae. В його основі — тільки водорості та вугільний пил, який є відхідним матеріалом процесу видобутку. Під час згоряння брикети Coalgae не виділяють небезпечних речовин, та їхнє застосування допоможе заощадити на інших видах палива.

Розробник Coalgae  — професор Бен Зілі (Ben Zeelie) та його команда зі столичного університету Нельсона Мандели (NMMU). За їхніми словами, «чисте» паливо вийшло зовсім випадково.

«Ми експериментували з вирощуванням водоростей у пластикових пакетах. Несподівано помітили, що деякі з них витекли з мішків і утворили концентрований брикет із водоростей. Це змусило нас задуматися, і ми вирішили поєднати водорості з вугільним пилом і створити нове паливо», — каже професор Бен Зілі.

Водорості вирощують у великих і неглибоких штучних ставках. Для отримання концентрату, водорості закачують у відстійні ставки. Потім речовину змішують із відходами вугільного пилу, пресують у чисті брикети та висушують.

Вугільний пил — це відходи, одержувані в процесі видобутку вугілля. Вони складають близько 1/3 об'єму (50—60 млн т) вугілля, яке видобувають щороку. Щоб пил не розносився по землі, його ховають. Але з плином часу пил виділяє кислотну воду та інші хімікати в ґрунт. Це і величезна економічна втрата, і величезна екологічна проблема.

Тому використання вугільного пилу, яке пропонує професор Зілі, дозволяє не тільки вигідно використовувати промислові відходи, а й захистити ґрунт від негативного впливу.

На наступному етапі отримання брикетів Coalgae їх нагрівають в атмосфері, яка не містить кисню, до температури близько 450○C. Під час згоряння вони не виділяють диму. Так виходить тверде, повністю згоряюче паливо та сира нафта високої якості. Нафту можна переробити на заводах, а твердий продукт можна використовувати як паливо для отримання енергії та тепла.

«Коли ми спалюємо Coalgae, він згоряє, не виділяючи при цьому диму, — таке горіння повністю відрізняється від спалювання вугілля. Якби ми могли перетворити 50—60 млн т відходів вугільного пилу на Coalgae, то могли б покрити понад 40% потреби у сирій нафті для Південної Африки і аналогічну значну частку в інших країнах-виробниках вугілля», — каже професор.

За словами вчених, це відкриття може обернутися 30%-вим виробничим збитком для вугледобувної промисловості за останні роки. Екологічно чисте паливо допоможе знизити вуглецевий слід ПАР і зменшити залежність країни від імпорту сирої нафти приблизно на 40%.

Зараз команда вчених і аспірантів працює над удосконаленням технології отримання Coalgae і проводить тестування. Багато компаній Франції, Індонезії, США та Китаю вже зацікавилися новим видом екологічно чистого палива.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...