• Як старе спортивне взуття перетворюється на спортивний майданчик — досвід Nike

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    П'ятниця, 31 березня 2017 року

Близько 20 років тому відома компанія-виробник спортивних товарів Nike запустила програму повторного використання свого фірмового взуття. Завдяки програмі Nike Grind старе, зношене спортивне взуття перетворюється на матеріал для створення спортивних та ігрових майданчиків.

Найбільша проблема переробки багатьох видів відходів полягає в їхній складній структурі. Упаковки тетрапак із металевою внутрішньою поверхнею, багатошарові памперси і т.п. — все це є «головним болем» переробної промисловості.

Деякі компанії під час виробництва продукції намагаються вирішити цю проблему. Вони розробляють особливий дизайн свого товару, який після використання можна переробити і зробити інші корисні речі.

У 1993 році компанія NIKE запустила проект Nike Grind і програму Reuse-A-Shoe. Мета — звести до мінімуму вплив на довкілля і зменшити кількість взуття, що відправляється на звалище. Компанія збирає старі, зношені кросівки для переробки та перетворює їх у Nike Grind — матеріал, який використовується у будівництві спортивних та ігрових майданчиків.

Таким чином, будь-яку пару спортивного взуття, яке вже не годиться для носіння, можна залишити в одному з офісів компанії Nike Reuse-A-Shoe.

У США зібрані туфлі відправляються в Мемфіс, Теннессі. Щоб стати матеріалом Nike Grind, на заводі з переробки це взуття об'єднується з відходами виробництва Nike. Кожен черевик розрізають на 3 частини: гумова підошва, пінна підошва і зовнішня волоконна частина. Потім кожна частина надходить в подрібнювачі та очищається. На кінцевому етапі 3 високоякісних матеріали готові до повторного використання:

Nike Grind Rubber, виготовлена ​​з підошви взуття, використовується на поверхнях доріжок, антиковзних підлогових покриттів для спортивних і дитячих майданчиків. Цей матеріал також використовується в нових продуктах Nike, таких як підошва Nike Pegasus або Jordan XX3, і елементах обробки — ґудзиках і змійках.

Nike Grind Foam, виготовлена ​​з підошви черевика, використовується для відкритих баскетбольних і тенісних кортів, а також для полів міні-футболу.

Nike Grind Fiber, виготовлена ​​із зовнішньої волоконної частини взуття, використовується під час створення амортизувального набиття для спортивних приміщень, таких як криті корти.

За 20 років за цією програмою було зібрано 28 млн пар взуття для переробки.

Nike постійно шукає способи зменшити негативний вплив на природу. Кілька років тому компанія відійшла від спортивних майданчиків та почала використовувати відходи виробничого металобрухту для виробництва таких елементів своїх товарів, як застібки-змійки, кнопки і рекламна продукція.

Nike Trash Talk використовує екологічні матеріали, такі як Nike Grind Rubber, для виготовлення підошов спортивного взуття. З 1995 року всі взуттєві коробки Nike також виготовляються зі 100% переробленого картону.

За матеріалами: Recycle Nation.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...