• Найзручніший модульний будинок від «Професора у сміттєвому контейнері»

  • Діна Матвиенко | Велика Епоха
    Вівторок, 28 березня 2017 року

Джефф Вілсон, також відомий як професор Дампстер, який в якості експерименту прожив рік у сміттєвому контейнері, запустив стартап Kasita. Kasita — це невеликі модульні будинки, які можуть прийти на зміну звичайному житлу для всіх, хто хоче жити більш простим, але комфортним життям.

Останнім часом у багатьох країнах ідея проживання у невеликих будинках стає дедалі більш популярною. Модульні компактні будинки дуже зручні, і в них уже є все необхідне. Для людей, які переїжджають до малонаселених міст, де важко знайти доступне житло, невеликий будинок — дуже зручне і швидке рішення.

Всесвітньо відомий професор екологічних наук Джефф Вілсон з Остіна, штат Техас, — голова проекту Kasita.

Деякий час тому Джефф провів експеримент: протягом року він жив у сміттєвому баку площею 3 м2. Він хотів дізнатися, якими є граничні межі життєвого простору для людини. Хоча експеримент був екстремальним, отриманий досвід показав, що насправді необхідно людині для життя. І Джефф створив концепцію нового житла — красивий невеликий житловий будинок, який назвав Kasita.

Kasita — новий вид модульних будинків, які не прив'язані до землі, і які можна встановлювати де завгодно. Його площа 19 м2, і він не схожий на мобільний будинок із контейнеру або на крихітний будинок з усіма сільськими деталями і загостреними дахами. Це доступний, портативний збірний будинок, зроблений на виробничій лінії, який можна розмістити на вантажівці з 18 колесами і взяти з собою під час переїзду до іншого міста.

Усередині Kasita використана концепція меблів-трансформерів (комбіноване ліжко-диван), а також інноваційні ідеї: модульна система зберігання, яка дозволить без особливих зусиль встановлювати стелажі, сховища і стійки для велосипедів. У будинку встановлено ряд інтелектуальних домашніх технологій, які дозволять власнику контролювати температуру, освітлення та ін. за допомогою смартфона.

Kasita має величезні функціональні можливості в невеликому розмірі: від стелі до підлоги кожен кубічний сантиметр розрахований на те, щоб максимально його використовувати. Як результат — винятково маленький будинок, в якому є все, що потрібно, і немає нічого зайвого.

«Коли ваш будинок спрощений, у вас більше місця для речей, які по-справжньому важливі. Подорожуйте світом або втілюйте свої мрії. Kasita — це більш легкий спосіб жити і мати можливість зосередитися на тому, що має найбільше значення», — кажуть творці.

Модулі Kasita можна встановлювати вертикально один на інший, створюючи Вертикальне планування будівлі .

Переносні споруди побудовані відповідно до міжнародного будівельного кодексу, а збірні елементи і блоки розділені на зони як багатосекційні корпуси. Якщо людина потребує будинок, вона може купити Kasita, також можна купити блок, розмістити його на невикористовуваній міській території і заробляти гроші на здачі житла. Ця модель допоможе обійти типові проблеми, пов'язані з дозволом на установку крихітних будинків, каже Вілсон.

«Наша модель дозволяє людям, у яких є земля, отримувати з неї прибуток, здаючи в оренду модульний будинок, встановлений на ній», — каже Джефф Вілсон.

У той час як для створення традиційного житла може знадобитися рік або більше, Kasita буде готовий за тиждень, а для його установки потрібен всього один день. Модульний будинок можна встановити практично в будь-якому місці: будь то міський задній двір, дах або сільська місцевість.

Що стосується вартості Kasita, то оскільки вони можуть вироблятися у великій кількості на виробничій лінії, ціна будинків буде досить невеликою.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...