• В Іспанії вироблятимуть біопаливо для авто зі стічних вод

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    П'ятниця, 24 березня 2017 року

Дві іспанські компанії запустили інноваційний проект під назвою LIFE+ Methamorphosis: вони переробляють стічні води на екологічно чисте біопаливо для автомобілів. Завдяки використанню цього палива викиди вуглекислого газу від машин в атмосферу знизяться на 80%.

Водогосподарська компанія Aqualia і виробник авто SEAT об'єднали свої зусилля в роботі над створенням альтернативного виду палива з відпрацьованих органічних відходів. Це паливо можна використовувати в машинах, які їздять на стиснутому природному газі.

Для отримання чистого палива потрібен біометан. Спочатку в очисних спорудах стічні води відокремлюють від мулу. Для наступного етапу потрібні спеціальні бактерії, якими збагачують воду. Бактерії руйнують тверді відходи у процесі анаеробного зброджування. При цьому виділяється біометан, який вже можна використовувати як паливо.

Автомобілі, які використовують в якості палива біометан, виділяють в атмосферу на 80% менше СО2. У цьому і полягає їх основна перевага.

Наразі в компанії працюють над двома прототипами систем обробки відходів, які повинні показати свої можливості в промислових масштабах. Перший прототип — Umbrella, буде створений у муніципальному заводі з переробки відходів Барселони. Для відділення газу і твердих відходів тут застосовується т.зв. анаеробний мембранний біореактор.

Другий — Methargo, буде виробляти біометан під час рослинної обробки гною тварин. Такий біогаз можна буде використовувати безпосередньо в автомобілях або як добавку до природної газорозподільної мережі.

Завод, в якому буде застосовуватися ця технологія, зможе переробляти 10 тис. мстічних вод на добу і отримувати 1 тис. мбіометану. Цього об´єму палива досить для 150 авто на 100 км дороги.

Ще один перспективний вид «чистого» палива створили вчені з ПАР: вони об'єднали вугільний пил і водорості.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...