• На Полтавщині виробляють біопаливо зі «сміття»

  • Майя Веточкіна | Велика Епоха
    Вівторок, 4 квітня 2017 року

Підприємець з Полтавської області відкрив виробництво біопалива для твердопаливних котлів. В якості сировини використовується «сміття» — гілки і деревина із заростей та узбіч доріг.

Господар виробничої лінії біопалива в місті Карлівці — Еміль Філбазов, повідомляє «Лтава». Деревина, що залишається після розчищення заростей і узбіч, не спалюється як сміття на вогнищах, а надходить на підприємство. Тут з неї готують тріску. За одну зміну виробнича лінія виробляє близько 20 мтріски — готової екологічно чистої сировини для спеціальних твердопаливних котлів, якими обігрівають приміщення.

Як каже Еміль Філбазов, біопаливо з гілок акації і клена в основному замовляють великі організації. Наприклад, Полтавська міська лікарня №4 на добу спалює 20 мтакогоіопалива.

Котли, що працюють на біопаливі, — дуже економний та вигідний спосіб опалення, який дозволяє повністю відмовитися від газу. Понад це, сировину для таких котлів можна збирати безкоштовно: наприклад, рослинні відходи, які залишаються на полях після збирання врожаю, різні побутові відходи тощо. Руслан Чамара з Полтави встановив такий котел і економить 60 тис. грн  за сезон.

Для зручнішого зберігання сировини його можна перетворити, наприклад, зробити за допомогою преса паливні брикети.

А найефективнішим біопаливом для українців називають рослину під назвою міскантус гігантський. Його просто вирощувати, причому теплотворна здатність сухої біомаси досить велика.

Існує також безліч альтернативних варіантів опалення.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...