• Український фермер отримує багатий урожай завдяки маленьким помічникам

  • Діна Матвиенко | Велика Епоха
    Понеділок, 10 квітня 2017 року

Фермер із Полтавщини знайшов спосіб, як отримувати багаті врожаї без використання мінеральних добрив та іншої «хімії». Він розводить каліфорнійських черв'яків, які переробляють органіку на біогумус — натуральне харчування для рослин.

Олександр Квітчатий проживає в селі Козаче Полтавської області. Він займається органічним землеробством, вирощуючи такі культури, як соняшник, соя і кукурудза, відповідно до сюжету каналу misto-tv.poltava.ua.

Кілька років тому Олександр привіз із Кременчука два мішки каліфорнійських черв'яків, які відомі своєю здатністю переробляти органіку на поживний гумус і підвищувати родючість ґрунту.

Черв'яки створюють комплекс органічних і мінеральних сполук, які утримуються в доступній «законсервованій» формі. Завдяки цим речовинам рослини добре розвиваються і дають багатий урожай. У такому ґрунті швидко розмножуються корисні мікроорганізми.

За словами Олександра, якщо первинний чорнозем містить до 12% гумусу, то після переробки черв'яками це значення підвищується у 2 рази.

Земля → рослини → живі організми → гній → вермикомпост — цей природний круговорот речовин дуже важливий. Завдяки йому всі важковідтворювані речовини можуть знову повернутися у ґрунт.

Хоча в багатьох фермерських господарствах використовують мінеральні добрива та інші хімічні препарати для отримання високих урожаїв і прибутку, органічне землеробство стає дедалі популярнішим. І для українців — це майбутнє, каже Олександр Квітчатий. Тільки ці заходи гарантують отримання чистих продуктів, а також здоров'я землі і людей на довгі роки вперед.

Основний принцип органічного землеробства — годувати ґрунт, а не рослини. Для цього застосовуються такі прийоми, як мульчування землі і відмова від глибокого перекопування, посів сидератів, сівозміни, внесення компосту і ЕМ-препаратів, недопущення простоювання землі без рослин та ін.

Ці природні методи вирощування рослин дозволять постійно збагачувати землю, не доводячи її до виснаження, стабільно отримувати великий урожай за мінімальних зусиль з боку людини.

У Республіці Білорусь замість каліфорнійських черв'яків використовують особливий вид дощових, названих «білоруським орачем».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...