• Чи можуть емоції викликати хвороби?

  • Алiна Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 17 березня 2017 року

Ми часто говоримо про правильне харчування, фізичну активність та інші речі, які важливі для здоров'я тіла. А як бути з емоційним здоров'ям? Чи можуть емоції викликати хвороби, і як вони впливають на наше самопочуття?

Добре емоційне здоров'я дарує спокійний душевний стан. Такі люди знають свої думки і почуття, вміють правильно справлятися зі стресом і проблемами, які є нормальною частиною життя. Вони почуваються добре і мають здорові відносини.

Однак багато речей, що відбуваються у вашому житті, можуть порушити емоційне здоров'я і призвести до сильного смутку, стресу або тривоги. До таких речей належать всі події, які змінюють наше життя. Наприклад, звільнення з роботи, проблеми з грошима, розлучення або весілля, відпустка або повернення додому після відпустки, переїзд до нового будинку, просування кар'єрними сходами, страждання від хвороби або травми, смерть коханої людини і багато іншого.

Тіло реагує на те, що ви думаєте, відчуваєте і робите. Це один із видів «зв'язку розуму та тіла». Коли ви відчуваєте стрес, непокоїтесь або турбуєтесь, ваше тіло посилає сигнал: щось не так. Через це можуть виникнути і захворювання.

Наприклад, виразка шлунка або високий кров'яний тиск виникають після сильної стресової події, такої як смерть близької людини. А інсульт може з´явитися через тривожність і занепокоєння.

Погане емоційне здоров'я послаблює імунну систему і підвищує сприйнятливість організму до інфекцій і вірусів. Коли ви перебуваєте у стресовій ситуації або засмучені чимось, то можете не турбуватися про своє здоров'я так добре, як потрібно: фізична активність знижується, а втрата апетиту послаблює організм. Зловживання алкоголем, тютюном або наркотиками теж може бути ознакою слабкого емоційного здоров'я.

Фізичні симптоми, які вказують на дисбаланс емоційного здоров'я:

• прискорене серцебиття (відчуття, що ваше серце шалено б´ється);

• біль у спині або в грудях;

• сухість у роті;

• підвищений тонус шийних м'язів (складно наблизити підборіддя до грудей);

• надзвичайна втома;

• головний або загальний біль;

• запаморочення;

• зміна апетиту;

• розлад шлунка (запори або діарея);

• сильна пітливість;

• нерівномірне дихання;

• безсоння (проблеми зі сном);

• високий кров’яний тиск.

Як поліпшити своє емоційне здоров'я?

Перш за все спробуйте знайти джерело або причину своїх емоцій. З'ясувавши причини смутку, стресу або тривоги, ви зможете навчитися керувати своїм емоційним здоров'ям. Ось деякі корисні поради:

1. Висловлюйте свої почуття правильно

Якщо стрес, сум або тривога викликають фізичні проблеми, придушення цих почуттів змусить вас почуватися дедалі гірше. Ви можете поділитися переживаннями зі своїми близькими, але пам'ятайте: родина та друзі не можуть допомогти вам впоратися із вашими почуттями належним чином.

У такі моменти попросіть когось, хто перебуває поза цієї ситуації, наприклад, вашого сімейного лікаря, порадника або релігійного наставника, дати пораду або підтримати вас, щоб поліпшити емоційне здоров'я.

2. Живіть гармонійним життям

Намагайтеся не зациклюватися на проблемах на роботі, у школі або вдома, які призводять до негативних почуттів. Це не означає, що вам потрібно прикидатися щасливим, коли ви засмучені. Важливо не пускати ці переживання в себе і намагатися зосереджуватися на позитивних речах. Заведіть щоденник, щоб відстежувати ті події, які роблять вас спокійними і щасливими. Як показують дослідження, позитивний погляд на життя зміцнює наше здоров'я.

Можливо, вам доведеться відпустити деякі речі зі свого життя, які змушують вас почуватися зле. Будьте готовими до змін.

3. Розвивайте стійкість

Люди зі стійкістю до зовнішніх чинників здатні справлятися зі стресом без шкоди для здоров'я. Стійкість можна посилювати різними способами: соціальна підтримка, позитивне ставлення до себе, прийняття змін і перспектив, когнітивна поведінкова терапія.

4. Заспокойте свій розум і тіло

Цігун, медитація, йога, прослуховування музики і подібні способи релаксації приведуть психіку в рівновагу.

5. Бережіть себе

Якщо ви хочете мати гарне емоційне здоров'я, по-справжньому дбайте про себе, регулярно застосовуючи методи для зняття напруги. Не забувайте про здорове харчування, достатню кількість сну і вправ. Уникайте переїдання і відмовтеся від алкоголю і паління: ці речі є причиною інших проблем — сімейних і проблеми зі здоров'ям.

За матеріалами: Family Doctor.

Стан душевного спокою і щастя приходить з віком. Як і чому це відбувається — відповідь у нових дослідженнях.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...