ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чи допомагає голковколювання кинути палити?

Велика Епоха

Паління — сильна і непроста залежність. Щоб назавжди відмовитися від неї, існує не так багато по-справжньому ефективних способів. Акупунктура є дуже потужним традиційним засобом, що допоможе вам добитися успіху у відмові від цієї поганої звички.

#img_center_nostream#

Перша проблема, яка з'являється після відмови від паління, — це фізичні та емоційні симптоми. Для подолання їх потрібна велика підтримка і кращі засоби, наприклад, акупунктура.

Голковколювання є важливою частиною традиційної китайської медицини. Століттями його застосовують для лікування безлічі захворювань як важких, так і хронічних. Акупунктура також ефективна для зняття стресу.

На початку 1970-х років голковколювання стало дуже популярним під час лікування наркоманії. Багато пацієнтів із синдромом відміни опіуму говорили, що симптоми зникли після сеансу електроакупунктури.

Що стосується курців, які намагаються кинути, то для них ефективність акупунктури під питанням. Але багато фахівців вважають, що акупунктура допомагає впоратися із синдромом відміни нікотину.

#img_center_nostream#

Акупунктура допомагає пройти через етап відмови від паління, і вам не доведеться застосовувати хімічні речовини або ліки (нікотинова замісна терапія). У цьому її головна перевага.

Щоб зрозуміти ваші індивідуальні звички паління, іглотерапевт задасть вам кілька запитань, а також визначить тип пульсу і обстежить язик. Якщо ви детально опишете свої емоційні та фізичні симптоми, це також допоможе лікуванню. Вплив на особливі точки допомагає зменшити тягу до паління, дратівливість і неспокій, які часто з'являються під час відмови від сигарет. Акупунктура також допоможе розслабити тіло і вивести токсини з організму.

Біологічно активні точки для відмови від паління

Під час сеансу голкотерапії проводять вплив на особливі активні точки на вушній раковині. Застосовують і комбінацію точок на тілі. Наприклад, «Тім Мі» — точка екстра-меридіан, розташована на зап'ясті; точка «Чотирьох воріт» — допомагає заспокоїти нервову систему. Для відмови від паління використовують й інші точки:

  • Shen Men — у верхній частині вушної раковини;
  • Kidney — точка нирок;
  • Sympathetic — симпатична активна точка;
  • Lung upper — точка верхньої частини легенів;
  • Lung lower — точка нижньої частини легенів;
  • Hunger — точка голоду;
  • Mouth — точка рота.

#img_center_nostream#

Акупунктура не може повністю усунути залежність, але вона дуже допомагає у процесі відновлення після відмови від паління. Перший крок — не брати в руки сигарету — найважчий і дуже вирішальний, і його потрібно зробити самому. А інші способи, в тому числі й голковколювання, підтримають вас на цьому шляху.

Щоб допомогти подолати залежність від паління, спробуйте й інші способи:

1. Залишайтеся оптимістом

Хороші і погані дні — це частина життя, тому намагайтеся до всього ставитися з оптимізмом. Не забувайте про те, чому ви вирішили кинути палити, і чому це важливо саме для вас.

Не дозволяйте дрібним невдачам збити вас зі шляху. Поговоріть з тими, хто вже кинув палити, або приєднайтеся до групи підтримки. Завжди цікаво почути від інших, як вони пройшли через ці випробування, і приємно дізнатися їхню історію успіху.

#img_center_nostream#

2. Знайте свої «спускові гачки»

Курці, як правило, мають «спускові гачки», які викликають бажання закурити. Знайте, що вони є, і шукайте способи, щоб уникнути їх. Зазвичай «спускові гачки» спрацьовують під час стресу, неспокою, після випитої кави або алкоголю, після їди, або якщо поряд хтось палить.

Коли ви відчули бажання закурити, спробуйте глибоко подихати або вийдіть на прогулянку. Тримайте свій розум і тіло зайнятими.

3. Спробуйте нове хобі або фізичну активність

Проводьте більше часу на свіжому повітрі, робіть вправи або щось, що вам подобається. Такі види активності, як їзда на велосипеді, плавання або йога, не тільки покращують настрій, але і корисні для вашого фізичного здоров'я. Якщо почуття стресу є «спусковим гачком» для вас, то більша активність може допомогти зменшити ці симптоми.