• Казахстанський вчений створив безпечні і дешеві літій-сірчані батареї

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    Вівторок, 11 квітня 2017 року

Вчений з Казахстану створив новий тип акумуляторів, які мають в п'ять разів більшу ємність і на 30% меншу собівартість, ніж аналоги. Замість токсичних важких металів в них використовується сірка, і такі акумулятори екологічно безпечні.

Винахідником акумуляторів нового покоління став професор Жумабай Бакенов, який 17 років займався їхньою розробкою, повідомляє Forbes.kz. Йому вдалося замінити кобальт, свинець та інші небезпечні важкі метали, які традиційно використовуються в усіх накопичувачах енергії, на сірку — просту і нешкідливу речовину.

Вчений використовує в якості анода графіт, як і в звичайних літій-іонних акумуляторах, але літій додається особливим, спеціально розробленим методом. Для катода використовується сірка. Все це дозволяє поєднувати високі ємнісні показники літій-сірчаних акумуляторів, які безпечні для середовища і людей.

Новий акумулятор на 1/3 дешевше наявних на ринку аналогів, і це також завдяки відмові від дорогих важких металів і заміні їх на сірку. Наприклад, одна тонна кобальту коштує десятки тисяч доларів, а сірки — кількох сотень доларів.

Тому такі недоліки сучасних літієвих акумуляторів, як висока ціна (1/3 від ціни iphone, ipad та інших гаджетів), складність утилізації та вибухонебезпечність повністю виключені в новій розробці.

На гроші, отримані від грантів, вчений відкрив зараз лабораторію, в якій досліджує акумулятори нового типу. Такі акумулятори підійдуть як для великих, так і для портативних систем. Наприклад, для ноутбука знадобиться 6—10 батарей.

У лабораторії створюють і акумулятори для автомобілів, «зелених» електростанцій, для надійної роботи яких необхідні потужні акумулятори за доступною ціною.

Команда вчених з Англії створила для смартфонів безпечні акумулятори, які не вибухають і після використання можуть бути перероблені.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...