Субота, Гру 4, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Розмальовки для дорослих так само ефективні, як і медитація

Понеділок, 27 квітня 2020 року

Розфарбовування чорно-білих малюнків олівцями або фломастерами так само впливає на мозок дорослої людини, як і медитація. Цей простий метод допомагає за стресу, депресії, проблемах зі сном і підвищує концентрацію уваги.

Достаточно 5 минут в день посвятить раскраске рисунков, чтобы получить эффект, как от часовой медитации. Фото: pixabay.com

Когнітивний нейробіолог доктор Стенлі Родскі (Stanley Rodski) стверджує, що метод розмальовки допомагає розвантажувати мозок і по суті є сучасною формою медитації. Про це він розповів на Всесвітньому Фестивалі Науки в Брісбені, повідомляє АВС.

Два роки тому компанія доктора Родскі Colourtation Brain Science провела дослідження, під час яких 53% австралійців сказали, що вони схильні впадати в депресію або не можуть контролювати емоції.

«Ми повинні шукати причину проблеми, яку нам потрібно вирішити. У нашому стрімкому онлайн-світі людина розривається між родиною, роботою і розвагами, і це є основним чинником високого рівня стресу, який відчувають люди. З самого ранку ваш телефон включений, і люди телефонують вам. Ми мчимо від зустрічі до зустрічі, від класу до класу, і нам слід колись перепочити», — говорить доктор Родскі.

Його метод, названий colourtation, допомагає успішно впоратися з багатьма психологічними проблемами сучасної людини.

Досить 5 хвилин на день присвятити розфарбуванню малюнків, щоб отримати ефект, як від годинної медитації.

У методі доктора Родскі не використовуються відомі книжки-розмальовки для дорослих, які можна знайти на ринку. Метод однаково ефективний як для чоловіків, так і для жінок. Він фокусується на створенні кольорової картини і подальшому аналізі ваших відчуттів.

Когнитивный нейробиолог доктор Стэнли Родски. Фото: abc.net.au

Метод доктора Стэнли Родски помогает успешно справиться со многими психологическими проблемами современного человека. Фото: abc.net.au

Після закінчення розфарбовування мозок заспокоюється, говорить доктор: «Нашому мозку подобається бути в цьому розслаблюючому вигляді повторюваних форм і залишатися всередині ліній».

Розфарбування за 15 хвилин до сну може заспокоїти мозок перед сном. Після такого розслаблення мозок швидко переходить до режиму альфа-сну, а звідти — в глибші хвилі 90-хвилинних циклів сну, які й приносять нам повноцінний відпочинок.

Як показали дослідження, цей простий прийом покращує результати іспиту. Студенти-фізики із США, які займалися розфарбуванням протягом 5 хвилин до здачі тесту з алгебри, поліпшили результати з 15 до 100%.

«Частина мозку, де зберігалася інформація про алгебру, „заспокоїлася‟, і студенти змогли скористатися цим», — говорить доктор.

Comments   

загрузка...