• Боїтеся виступати на зборах? Спробуйте ці прості поради

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    П'ятниця, 24 березня 2017 року

Збори і ділові зустрічі, на яких потрібно виступати або брати участь в бесіді, для деяких людей можуть бути дуже стресовими й страшними. Але кілька перевірених порад допоможуть вам досить легко подолати нав'язливий страх участі.

Збори — це вирішальне місце, де можна стати почутим, показати свою цінність і створити репутацію. Але що робити, якщо ви сором'язливі, скромні і позбавлені впевненості? Напевно вас дуже лякає навіть думка про майбутній виступ на зборах. Для вас є хороша новина: страх виступів перед людьми можна подолати!

Ось кілька порад.

1. Поставте перед собою конкретну мету. Досяжні і реальні цілі дають нам сили прагнути до чогось. І якщо ваша мета змусити себе сказати щось під час конкретної зустрічі, ви зможете це зробити майже без зусиль.

2. Заздалегідь підготуйтеся вдома. Чим краще ви підготовлені, тим легше вам буде взяти участь. Заздалегідь попросіть порядок денний майбутніх зборів або додайте себе до цього плану, якщо у вас є конкретна проблема, про яку ви могли б спокійно поговорити. Вона, звичайно, повинна збігатися з темою загального обговорення. Заздалегідь тезисно запишіть свої доводи і пропозиції. Якщо вам складно починати зі вступних слів, використовуйте короткі і зрозумілі фрази.

3. Говоріть впевнено, навіть якщо ви цього не відчуваєте. Уникайте слів і фраз, які зводять до мінімуму ваші ідеї і здаються надмірно розмитими. Наприклад, «Я дійсно не знаю про це, але...» або «Це можуть бути дурні питання, але...». Хоча у вас дійсно можуть бути такі відчуття, ці слова не допоможуть вашому виступу.

4. Використовуйте свій досвід. Наприклад, якщо ви молоді, ви могли б поговорити про те, як молоді люди можуть реагувати на конкретну ініціативу. Якщо ви будете слідувати основному напрямку бесіди, то зможете задати необхідні теми для обговорення. Повірте, ваш особистий погляд на речі багатьом може здаватися набагато цікавішим, ніж ви думаєте. Отже, знайдіть підхід до слухачів, покладаючись на свій досвід і знання, і використовуйте це у своїх інтересах.

5. Використовуйте можливість попередньої наради. Організуйте попередню розмову з кимось зі знайомих, хто буде на нараді. Розкажіть про певне питання порядку денного і висловіть свою думку. Ця стратегія зробить можливою дві речі: дозволить іншій людині розділити вашу точку зору, крім того, вона дозволить цій людині дізнатися про ваші ідеї заздалегідь, і під час зборів вона запросить вас виступити.

6. Підніміть руку. Щоб привернути увагу до себе під час зборів, просто підніміть руку. По суті, це невербальний метод сказати: «Гей, я наступний» або «У мене є що тут додати».

7. Пам'ятайте, що ви тут з якоїсь причини. Тому не турбуйтеся про те, як інші сприймуть вас. Подумайте, висловіть свою думку і ви, ймовірно, будете здивовані результатами.

За матеріалами: Рsychology Тoday.

А щоб виступ не стало для вас сильним випробуванням, дізнайтеся, як справлятися зі стресовими ситуаціями.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...