ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вчені з Великобританії створили шпалери, які здатні виробляти електроенергію (ВІДЕО)

Велика Епоха

В майбутньому цей винахід призведе до появи нових форм електричних пристроїв, виготовлених із паперу, на якому надруковані фотосинтетичні бактерії.

#img_center_nostream#Дослідники з Imperial College London створили пристрій «два в одному»: сонячну панель і сонячну біобатарею. Вони надруковані живими ціанобактеріями подібно до малюнку на шпалерах.

Ціанобактерії — це фотосинтетичні мікроорганізми, які існують на Землі мільярди років і вважаються основною причиною того, що в атмосфері Землі з'явилося багато кисню.

Команда дослідників продемонструвала, що ціанобактерії можна використовувати в якості чорнила і друкувати на струменевому принтері точні малюнки на електропровідних вуглецевих нанотрубках.

Ціанобактерії виживають в процесі друку і можуть фотосинтезувати, так що протягом 100 годин можна зібрати невелику кількість електроенергії.

Біосонячна панель, виготовлена ​​таким чином, має розмір iPad і може приводити в дію прості цифрові годинники, а в окремих експериментах — невелику світлодіодну лампочку.

Команда сподівається, що цей прорив може призвести до появи нових форм електричних приладів, виготовлених з паперу, на якому надруковані фотосинтетичних бактерії.

Нещодавно в Австралії винайшли фарбу, яка здатна вибирати водяну пару з повітря та розділяти її на водень і кисень. Таким чином будь-яка поверхня, пофарбована цією фарбою, може бути джерелом водню — «чистого» палива.

Але виробляти енергію можуть не тільки стіни: у Південній Кореї створили нанопряжу Twistron, яка виділяє електрику під час руху, а SolarWindows Technologies створила покриття, за допомогою якого будь-яка скляна поверхня стає сонячною електростанцією.