Субота, Жов 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Розробники з Каліфорнії створили біорозкладний одяг з метану (ВІДЕО)

П'ятниця, 15 травня 2020 року

Каліфорнійська компанія Mango Materials знайшла нове застосування для метану, який зазвичай застосовують в якості палива. Вони будуть використовувати відпрацьований метан у виробництві повністю біорозкладаного одягу, що допоможе скоротити навантаження на вторинну переробку і сміттєві полігони.

Фото: mangomaterials.com
Зазвичай метан використовують як паливо і як один із інгредієнтів у пластмасах і добривах. Метан — це парниковий газ, який поглинає в 25 разів більше тепла, ніж двоокис вуглецю.

Саме відпрацьований метан компанія Mango Materials хоче використовувати для «вирощування» біополіестера (bio-polyester), з якого потім будуть створювати одяг.

Фото: mangomaterials.com
Фото: mangomaterials.com
Вчені вже давно знають, що за певних умов різні типи бактерій можуть продукувати пластмаси, що звуться PHA. Ці біополіестерові волокна збирають і вплітають у нитки, з яких, в свою чергу, створюються тканини.

Попри те, що наразі виробництво PHA дорожче, ніж виробництво пластмас з нафти, Mango Materials сподівається знизити ціну за рахунок використання відходів метану для годування бактерій.

PHA також можна використовувати для виготовлення упаковок та інших товарів на основі пластику. Але зараз компанія зосереджена на швейній промисловості частково через можливості, які вона пропонує для розробки закритої системи.

Генеральний директор і співзасновник Mango д-р Моллі Морс (Dr. Molly Morse) пропонує новий підхід: замість того, щоб викидати зношений одяг, його будуть компостувати, а метан, що виділяється при цьому, збиратимуть для виготовлення нових предметів одягу.

Наразі фахівці Mango Materials розташовують експериментальне обладнання на заводі з очищення стічних вод у Редвуд-Сіті, Каліфорнія, і ведуть переговори з іншими виробниками метану, такими як молочні ферми.

Comments   

загрузка...