ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Багаторазові капсули замість пакетів — у Чехії створили унікальну упаковку для продуктів MIWA

Велика Епоха

Чеська компанія Arancia Europa створила унікальну упаковку для продуктів MIWA у вигляді багаторазових капсул: цей винахід дозволить відмовитися від додаткової тари або поліетиленових пакетів. MIWA скорочує до мінімуму відходи, зменшує вартість товару, а споживачі купують тільки потрібну кількість продуктів.

Більшість продуктів, які ми щодня купуємо в магазинах, упаковані в поліетилен. Цю упаковку складно переробити, тому багато компаній відмовляється приймати таку вторсировину. Як наслідок, тонни такого сміття опиняються на полігонах.

А що як, замість того, щоб переробляти упаковку, її попередньо підготувати і продавати продукти з меншою кількістю відходів?

Це і вирішила реалізувати чеська компанія-пакувальник Arancia Europa. Вона створила цілісне пакувальне рішення, що отримало назву MIWA (від слів Minimum Waste — мінімум відходів), яке дозволить магазинам продавати продукти без упаковки.

Нова система усуває відходи харчової упаковки і дозволяє покупцям брати тільки точну кількість товару, якої вони потребують.

В системі MIWA виробники продуктів харчування упаковують свої продукти у спеціальні багаторазові капсули. Капсули замінюють пластикову і картонну упаковку і дозволяють продавати продукцію дешевше. У магазинах капсули поміщаються у спеціально розроблені модульні стійки. Покупці вибирають свої товари на екрані, який відображає всю інформацію про продукт, зазвичай надруковану на упаковці. Клієнти обирають продукти, які їм потрібні, і їх обсяг, скануючи коди продуктів на дисплеях або використовуючи додаток.

Обрана кількість продуктів потім відправляється в особистий контейнер клієнта або в контейнери багаторазового використання MIWA. Клієнти оплачують покупки через додаток і забирають замовлення на виході з магазину.

Оскільки MIWA дозволяє спочивачам купувати тільки той обсяг товару, який їм потрібен, це допомагає звести до мінімуму кількість харчових відходів — серйозну проблему сучасності.

Нещодавно система MIWA обійшла 600 конкурентів і стала одним із переможців Circular Design Challenge у співпраці з OpenIDEO в рамках однієї з інноваційних новинок в області пластмас. MIWA отримала премію в $200 тис. і планує використати цю нагороду для розробки магазинів, де всі товари будуть продаватися з використанням системи MIWA.

Творець MIWA Петр Бача (Petr Báča) сподівається, що його система допоможе уникнути марнотратного використання пакувального матеріалу в усьому світі та змінити звички дистриб'юторів, роздрібних торговців і клієнтів.

Багато країн відходить від використання пакетів та іншої одноразової упаковки. Наприклад, з'явилося безліч магазинів Рackaging-free, де можна брати товар на вагу у свою багаторазову тару. У деяких європейських супермаркетах з'явилися продукти з «тату»: це незвичайне маркування містить всю потрібну інформацію і замінює наклейки.