• Активісти Червонограда організують збір небезпечного сміття — батарейок

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    П'ятниця, 13 жовтня 2017 року

​На заході України в місті Червоноград місцеві активісти своїми силами організували збір відпрацьованих батарейок. У кожному під'їзді мікрорайону вони встановлюють контейнери для збору цього небезпечного сміття, яке вимагає спеціальної утилізації.

Як каже житель Червонограда Олександр Павлюк, влада міста планує побудувати в Червонограді сміттєспалювальний завод. Але спалювання всього без винятку без попереднього сортування відходів дуже небезпечно.

Адже в побутовому смітті можуть виявитися і такі небезпечні відходи, як батарейки, люмінесцентні лампи і ртутьвмісні градусники. Таке сміття потребує особливої ​​утилізації на заводах, де з нього вилучають токсичні сполуки, а потім використовують повторно.

Наприклад, так відбувається із ртутними термометрами та люмінесцентними лампами, які потрапляють на єдиний в Україні завод з переробки небезпечних ртутних відходів.

Що стосується батарейок, то з цим ситуація трохи складніша. Цим питанням займається волонтерська організація «Батарейки, здавайтеся».

У чому небезпека викинутих батарейок? Одна батарейка отруює 20 мземлі або 400 л води. Батарейки складають менше 25% всіх відходів, але на їхню частку припадає близько 50% усіх токсичних відходів світу.

Головне завдання зараз — не допустити, щоб вони потрапляли в загальне сміття і на полігони, а в пізніше — на сміттєспалювальний завод.

Олександр Павлюк і його друзі вирішили встановити в мікрорайоні ємності для відпрацьованих батарейок. Контейнери для батарейок встановлять у кожному під'їзді на поштових скриньках. Всі, хто хоче допомогти із завершенням оформлення ємностей або інформаційною підтримкою, — телефонуйте 0639812882 або поширюйте це повідомлення.

Для тих, хто хоче стати еко-активістом свого міста і організувати пункт прийому батарейок, є кілька рекомендацій.

Пункти прийому батарейок і акумуляторів, а також інших небезпечних відходів у вашому місті можна знайти на інтерактивній мапі від «Великої Епохи»:

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...