• У Волинській області переходять на освітлення від сонячних панелей

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Четвер, 28 вересня 2017 року

В одному з сіл Волинської області вже до кінця цього року з'явиться вуличне освітлення з живленням від сонячних панелей. Альтернативні джерела допоможуть не тільки заощадити на електроенергії, але і щодня освітлювати вулиці з приходом ночі.

Вуличні ліхтарі з живленням від сонячних панелей з'являться в селі Черче Волинської області вже до кінця 2017 року. Це стане можливим завдяки спільному проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», повідомляє «Полісся».

За проектом ліхтарі встановлять на двох вулицях — Шкільній і частково Центральній. Уже зараз встановлені бетонні опори, проведені комунікації. Реконструкція даху будівлі, де будуть встановлені сонячні панелі, знаходиться на завершальному етапі.

Вуличне освітлення буде гібридним: разом із традиційним живленням є і живлення від сонячних панелей. Завдяки цьому можна вибирати спосіб підключення. Наприклад, у світлий час доби — брати енергію з підстанції і платити за тарифом енергетичній компанії, а вночі — користуватися сонячною, продавати накопичені за день і невикористані кіловати, і заробляти на цьому.

У цілому вартість «сонячного» проекту становить близько 500 тис. грн, частину з яких виділила районна рада, інше —Кабмін, ЄС і ПРООН.

Адміністративна будівля, на якій зараз встановлюють сонячні панелі, раніше знаходилася в аварійному стані і могла будь-якої миті завалитися. Зараз її відновили: новий проект допоміг врятувати будівлю від руйнування.

«Сонячні» ліхтарі освітлюють вулиці і в селищі Вінницької області та інших селах України. А в Дніпропетровській області побудували сонячну електростанцію. Вона забезпечує енергією 1000 будинків.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...