• Смарт-ліжечко заколисує немовлят і програє музику: розробка українця

  • Майя Вєточкіна | Велика Епоха
    Понеділок, 25 вересня 2017 року

Українець Андрій Тимчишин створив «розумне» ліжечко для немовлят. Воно чутливо реагує на рухи дитини, а коли вона починає плакати — заколисує і програє їй колискові, даючи можливість батькам відпочити в цей час.

Як розповів Андрій Тимчишин в інтерв'ю «Експрес онлайн», ідея створити подібне смарт-ліжечко з'явилася, коли у його товариша народилася дитина. Він побачив, наскільки змучуються батьки, коли їм доводиться довго заколисувати дитину. І як тільки дитина повернеться або схлипне — починають колисати знову.

Тоді Андрій подумав: а чи існує таке ліжко, яке само може заколисати дитину? Він почав шукати інформацію в інтернеті і дізнався, що за кордоном є так звані «розумні» ліжка, які реагують на плач та рухи дитини. Але в Україні Андрій нічого схожого не знайшов. І тоді разом зі своїми друзями — дизайнерами, двома комп’ютерщиками та столяром він вирішив втілити свою задумку.

«Я намалював щось примітивне, більше описував свою задумку словами, тому що говорити у мене добре виходить. Над креслярським і електронним втіленням моєї ідеї вісім місяців працювали шестеро чоловік», — розповідає Андрій.

Вийшло акуратне біле ліжечко з невеликою коробочкою, на якій світиться синій екран. Ліжечко в довжину 1,2 м, 0,6 м в ширину і 1,5 м у висоту. Спереду знаходиться чутливий електронний датчик — невелика біла коробочка з синім екраном і трьома кнопками. Коли малюк починає часто рухатися або плакати, чутливий датчик, що працює на батарейках, передає на нижню частину ліжка електронний сигнал. Через маятники на підшипниках ліжко починає безшумно гойдатися вперед-назад.

Частоту колихань — від дуже повільної до швидкої — батьки виставляють кнопками на датчику. Крім цього, в датчику є USB вихід, куди можна підключити флешку із записом будь-яких колискових.

«Найкраще, коли колискові записані з маминого голосу. Кнопками можна відразу запрограмувати, щоб заколисування і відтворення колискових відбувалося одночасно. Ще можна відрегулювати інтенсивність звуку колискової. А якщо датчик відключити, то ліжко перетвориться на звичайну колиску», — каже автор.

Смарт-ліжко зроблене з ялицевих дощок і МДФ. У розібраному вигляді воно складається з 17 частин, які можна зібрати за 40 хвилин.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...