• Замініть лампи на сонячне світло: створено дзеркало-робот Lucy

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    Четвер, 17 серпня 2017 року

Італійський стартап під назвою Solenica придумав, як максимально використовувати сонячне світло для освітлення приміщень. Вони створили дзеркало-робот, який відображає світло та направляє його всередину, зменшуючи витрати на освітлення за допомогою ламп і створюючи комфортну атмосферу для роботи.

Замість того, щоб перетворювати сонячне світло на електрику і використовувати його для ламп внутрішнього освітлення, роботизована сонячна система Lucy перенаправляє денне світло в кімнату, створюючи ефективне природне освітлення.

Ідея створення подібного пристрою з'явилася у доктора Діві Томмей (Diva Tommei), коли вона була аспірантом на кафедрі біоінформатики в Кембриджському університеті. Кожен день їй доводилося проводити дуже багато часу в темному офісі. Вона сиділа за своїм столом у напівтемному кабінеті, спостерігаючи за іншими людьми на вулиці, які насолоджувалися природним сонячним світлом.

Замість того, щоб змиритися з життям під флуоресцентними лампами, Дива почала розробляти маленького робота, який допоміг їй використовувати силу сонця. Перший робот був попередником Lucy і називався Caia.

Робот є одним з найпростіших автономних рішень для освітлення темних кімнат за допомогою природного сонячного світла. Адже навіть найкращі світлодіодні освітлювальні системи не відповідають візуальному теплу сонячного світла з повним спектром. Але не у кожній будівлі можна вставити великі вікна або встановити світлові люки, щоб пропускати якомога більше світла від сонця.

Lucy від Solenica — це повністю бездротовий пристрій, який відбиває сонячне світло від вікна або балкона всередину кімнати. Робот «стежить» за сонцем і повертається за ним протягом дня.

Робот здатний доставляти до 7000 люменів теплого природного сонячного світла, а пристрій стеження приводиться в дію декількома вбудованими сонячними батареями, тому додаткових джерел енергії для його роботи не потрібно.

Solenica стверджує, що для гарної освітленості приміщення площею 23 мпотребує приблизно 5000 люменів. Lucy може з легкістю освітити житлову або обідню кімнату середнього розміру без будь-яких додаткових витрат. Але, звичайно, це можливо тільки в денний час.

Ця розробка не просто здатна зменшити споживання електроенергії для освітлення. Вона може пом'якшити зимову тугу, сезонний афективний розлад (SAD), викликаний нестачею сонячного світла в осінньо-зимовий період. Lucy — повноколірне джерело світла для художників, фотографів, тих, хто любить рослини, і всіх, хто надає перевагу природньому теплу сонячного світла.

Орієнтовна вартість робота — близько $200.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...