• Створено смарт-девайс, що не дозволить відволікалися під час їзди на байку

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Вівторок, 15 серпня 2017 року

У Голландії створили інтелектуальне пристрій, який оберігає велосипедистів від аварій під час їзди. «Розумний» девайс блокує виклики від мобільного пристрою під час руху, перешкоджаючи тому, щоб велосипедисти відволікалися.

Створенням смарт-блокування велосипедів займалася голландська телекомунікаційна компанія KPN за співробітництвом із Traffic Safety Netherlands (VVN), розповідає Springwise.

Блокування мобільної мережі під час їзди на велосипеді працює через додаток на телефоні. Єдиний виняток — це номер екстреної служби 112.

Після розблокування пристрій відправляє сигнал до мережі KPN для передачі даних і телефонного зв'язку. Додаток можна завантажити в наразі на телефони з ОС Android.

Ідея створення подібного блокування з'явилася після того, як дослідження показали, що число аварій під час їзди на велосипеді прямо пов'язане з використанням смартфона.

Кожен п'ятий нещасний випадок їзди дітей на велосипеді викликаний використанням смартфонів у дорозі, при цьому 441 дитина отримала поранення і 12 людей загинули в Нідерландах тільки в 2015 році.

Дослідження, проведене за замовленням KPN, також показало, що навіть вібрації телефону в кишені велосипедиста або звукові повідомлення з додатків в соціальних мережах і обмін повідомленнями негайно відволікає увагу від дороги.

А в Швеції створили найлегший і безпечний шолом для велосипедистів. Він працює за принципом повітряної подушки і підвищує безпеку велосипедиста втричі.

Ще одна корисне пристосування для байкерів — GPS-маячок, за допомогою якого можна знайти вкрадений велосипед. Його створили в Україні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...