• Створено вітро-сонячну систему для встановлення на дахах міських будинків

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Середа, 21 червня 2017 року

Інженери з Цюріха створили установку WindRail, яка поєднує в собі вітряні турбіни та сонячні батареї. WindRail можна встановити на даху будівель, які не підходять для звичайних сонячних батарей або турбін, і вона буде генерувати енергію для всього будинку.

Вітрові турбіни, які встановлюють на будівлях, часто неефективні. Вся справа в безлічі перешкод від міських будинків, які знижують швидкість вітру, через що лопаті турбіни можуть зовсім не обертатися.

Але WindRail відрізняється від існуючих розробок. Ця комбінована вітро-сонячна система встановлюється на краю даху будівлі. Вона була спеціально розроблена для міських будівель і максимального використання повітряних потоків.

WindRail встановлюють між фасадом будівлі і краєм даху.

«Коли будівлю омиває потік вітру, він створює різницю тиску між фасадом і дахом. Фасад отримує більш високий тиск вітру, — пояснює Свен Келер, генеральний директор компанії Anerdgy, яка розробляє Windrail. — Оскільки ми направляємо вітер і встановлюємо зв'язок між областями високого і низького тиску, швидкості виходять більшими, і у нас більше енергії».

Келер каже, що ефект тиску становить 50% потужності, що генерується WindRail. Пристрій поставляється у двометровому модулі і може генерувати 1500—2000 кВт·год на рік. Таким чином, часом весь дах може створювати достатню потужність для всіх потреб будівлі.

Розробники стверджують, що WindRail може підлаштовуватися під погодні умови і час доби: в ясну сонячну погоду фотоелектричні панелі WindRail генерують електрику, як будь-які сонячні панелі. А вночі або в погану погоду роботу бере на себе вітряна турбіна.

WindRail також не потребує широкого простору, а може бути інтегрований у більшість конструкцій.

Вартість двометрового модуля становить $3—4 тис. Келер вважає, що WindRail особливо придатні для використання у аеропортах і офісних будівлях.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...