• Як зробити сонячний колектор для обігріву з алюмінієвих банок

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    Четвер, 1 червня 2017 року

Сонячний колектор — нехитрий пристрій для нагріву повітря від енергії сонця, його зручно використовувати в приватних будинках як альтернативне джерело опалення. Найпростіший варіант колектора можна зробити своїми руками з алюмінієвих банок.

Такий колектор можна встановити на даху або біля стіни будівлі, кращий варіант — на південній стороні.

Найбільш оптимальна конструкція колектора виглядає так: повітря надходить зверху, нагрівається в банках і виходить знизу. Як ми знаємо, тепле повітря піднімається вгору, тому в цьому випадку циркуляція буде проходити найкращим чином і рівномірно нагрівати приміщення.

Переваги сонячного колектора з банок

Хоча такий колектор можна сконструювати із різних матеріалів, в тому числі з тонких алюмінієвих труб, але банки — найпростіший і найдоступніший багатьом варіант. Звичайні залізні труби не варто використовувати, оскільки вони мають меншу теплопровідність, ніж алюмінієві. До того ж конструкція з алюмінію має меншу вагу, а форма банок збільшує площу теплоколектора.

Робимо теплоколектор своїми руками

1. Збираємо банки. Щоб виготовити колектор площею 2,4 х 1,265 м, знадобиться 234 банки стандартного розміру. Це немало, тому простіше їх купити на складі вторсировини за мінімальні гроші.

2. Миємо і знежирюємо банки, даємо їм висохнути.

3. У кожній банці вирізаємо на дні отвір діаметром 4,4 см. Це можна зробити свердлильним верстатом або дрилем.

4. Верхні частини банок розрізаємо на смуги і загинаємо всередину. Завдяки цьому вхідне повітря буде простіше направлятися до стінок банки і нагріватися.

5. Укладаємо банки. Одна труба складається з 13 банок (загальна довжина 2150 мм). При цьому краще користуватися металевим або дерев'яним куточком. Укладаємо банки так, щоб першою була банка з двома отворами.

6. Склеюємо банки в труби спеціальним герметиком для алюмінію (він може витримати великі перепади температур). Наносимо клей на горлечко банки з внутрішньої сторони. Шар повинен бути рівним. Широка гумка допоможе зафіксувати банки. Коли остання банка буде приклеєна, здавлюємо всю конструкцію притискним гвинтом і залишаємо на добу до висихання.

7. Будуємо короб-основу для колектора. Кращі матеріали — плити OSB, дерево, вологостійка фанера. Для задньої стінки короба беремо фанеру товщиною 12 мм, а бічні його стінки — з дощок 20 мм.

8. Розміри короба: зовнішні кордони — 2,400 х 1,265 м; товщина в меншій частині короба — 1,20 см; товщина в верхівці вигину — 1,60 см. Кути зміцнюємо металевими куточками, а для підтримки труб посередині встановлюємо планку.

9. Робимо повітроводи з фанери товщиною 12 мм, оббитою алюмінієм (в 1 мм). Стики покриваємо герметиком.

10. Простір між повітроводом і задньою стінкою утеплюємо мінеральною ватою. Потім закриваємо повітропровід.

11. На фінальному етапі збираємо частини теплоколектора і вкриваємо банки темною фарбою.

Подальші деталі щодо вдосконалення колектора можна подивитися тут.

Кілька таких сонячних колекторів зможуть забезпечити автономний будинок теплом без необхідності підключення до інших джерел енергії. У цьому на своєму досвіді переконалася родина з Запоріжжя.

Якщо трохи модифікувавши конструкцію колектора і під'єднати до нього сонячні панелі, то можна зробити пристрій для нагріву води.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...