• Як безпечно подорожувати країнами ЄС — поради українцям

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    Вівторок, 30 травня 2017 року

Після скасування візового режиму з ЄС багато українців планують цього літа вирушити в подорож. Скільки днів можна перебувати в Європі, скільки грошей потрібно взяти з собою для відвідування тієї чи іншої країни і які покарання встановлені за порушенням імміграційних правил — про все це розповідає видання «Сегодня».

Скільки днів можна перебувати в країнах ЄС?

Українці можуть перебувати в країнах ЄС не більше 90 днів протягом півроку. У цей період входять дні прибуття (незалежно від часу в'їзду) і від'їзду. Це строго контролюється правоохоронцями та прикордонниками. Але той час, який турист провів за візою (навчальною або робочою) або за посвідкою на проживання не входить в цей встановлений період.

Для таких країн, як Румунія, Болгарія, Кіпр і Хорватія термін у 90 днів рахується окремо. Тобто в одній із цих країн можна провести 3 місяці, а потім ще стільки ж в інших країнах ЄС.

Щоб знати напевно, можна скористатися спеціальним онлайн-калькулятором Calculator of travel days remaining under a Schengen short-stay visa. Він показує,  скільки днів залишилося до кінцевого терміну перебування за короткостроковою Шенгенською візою.

Порушення і покарання

За порушення правил паспортні дані будуть занесені в базу SIS, після чого будь-яка інша країна ЄС може відмовити у праві на в'їзд. Якщо ж турист прорахувався тільки на кілька днів — покарання м'якіше: в його паспорт ставлять штамп. А затримка більше ніж на місяць вже веде до того, що в наступний раз можуть не впустити в цю країну.

Фіктивні документи, брехлива інформація про себе або про мету візиту — за все це накладається штраф і заборона на в'їзд в ЄС на 5 років.

Затримання спецслужбами загрожує депортацією і забороною на в'їзд на 10 років. За фальшиві документи і важкі злочини можуть посадити до в'язниці.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...