• Художня резиденція «Дідова Хатчина» збирає кошти на установку сонячних панелей

  • Ксенія Раднева | Велика Епоха
    Понеділок, 22 травня 2017 року

На українській краудфандінговій платформі Вiggggidea відкрився збір коштів на установку сонячних панелей у мистецькій резиденції Івано-Франківщини «Дідова Хатчина». Альтернативні джерела енергії зроблять цю садибу доступнішою для місцевих жителів і городян, які приїжджають сюди, щоб жити, працювати і творити.

«Дідова Хатчина» — традиційний гуцульський будинок, який розташувався високо в горах у селі Яворів, Івано-Франківська область. Його побудували минулого року за традиційними гуцульськими технологіями на місці старої сільської хати.

«Це місце, де кожен може деякий час жити, творити, працювати, і куди можна втекти від світу. Новий будинок може вмістити до 30 гостей, поки є господарство — стадо овець, які мають власну стайню і свого господаря, а в цьому році планується завершити будівництво лазні і майстерні», — пишуть активісти.

Щоб підключити «Хатчину» до лінії електропередач, потрібно 800 тис. грн.: найближчі сусіди, які мають доступ до традиційної електроенергії, розташовані приблизно за 1 км. Тому активісти пішли іншим шляхом: вони вирішили зібрати кошти на установку сонячних панелей. На це потрібно близько 94 тис. грн.

У минулому році в «Хатчині» пройшов перший літній фестиваль «Золотий лев», в ньому взяли участь 120 людей. Всього гірську резиденцію відвідало близько 1000 гостей з різних міст України та інших країн.

Команда «Хатчини» планує створити культурний центр у селі Яворів з метою зберегти древній побут і культуру Гуцульщини, а також залучити художників з інших країн для знайомства і співпраці з місцевими майстрами і традиційною культурою. Тут будуть проводитися майстер-класи, лекції та додаткові заняття для місцевих дітей.

«Ми зацікавлені в тому, щоб сформувати свідоме, активне співтовариство людей, яке підтримує наші інтереси і теж зацікавлене у створенні нових ідей на тлі збереження традицій. Казка і магія можуть бути в простих речах: у спілкуванні, творчій насолоді, щоденній роботі, у спокої та затишку», — кажуть автори ідеї.

Краудфандінговая кампанія зі збору коштів триватиме до 3 червня.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...