• Студенти створили біорозкладаний електрокар з льону

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    Середа, 10 травня 2017 року

Команда студентів з Нідерландів створила перший у світі електрокар з природних матеріалів — Lina. Після закінчення терміну служби така машина може легко розкластися в ґрунті, не завдаючи шкоди довкіллю.

В якості основного матеріалу для біорозкладаної машини студенти з Eindhoven University використовували волокна льону.

«Льон має надзвичайно пружну структуру. Якщо ви накладете його під різними кутами, то можете зробити панелі, які можна порівняти до вуглецевого волокна і Al, які широко використовуються у звичайних автомобільних виробництвах», — сказав Ван дер Бьокен в інтерв'ю NOS.

Завдяки легким матеріалами, які застосовуються в конструкції Lina, витрати палива знижуються. Але є і недолік: для виробництва такого автомобіля потрібно більше енергії, ніж для створення звичайного. У Lina встановлений електричний двигун, і машина може перевозити не більше чотирьох людей.

Проект отримав підтримку від підрозділу TomTom Traffic Solutions. Його президент, Карло ван де Вейер, сказав: «Вчорашня дурна ідея — завтрашній прорив. Вони подумали про щось, що ніколи б не спало мені на думку».

За його словами, проект Lina є багатонадійним, але в найближчому майбутньому він навряд чи потрапить на виробничий конвеєр: «Виробники, як правило, стримують подібні експерименти».

Студенти готують Lina до огляду агентством із ліцензування транспортних засобів RDW. Дорожні випробування біорозкладаного автомобіля розробники сподіваються почати відразу після отримання всіх дозволів.

Едуард Рудик, винахідник з України, робить дешеві автомобілі зі склопластику. У його колекції багато цікавих і незвичайних машин.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...