• Український школяр знає, як підвищити енергоефективність тролейбусів

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    Середа, 10 травня 2017 року

Український школяр придумав спосіб, як скоротити споживання електроенергії для міського електротранспорту. Розробку Максима Ярошенко відзначили на всеукраїнському конкурсі молодих енергетиків.

Конкурс молодих вчених відбувся у квітні. В ньому взяли участь понад сто школярів, учнів гімназій і ліцеїв, а також студенти, повідомляє «ЕнергоЛайф».

Дев'ятикласник Максим отримав диплом II ступеня за свою роботу в категорії «Енергозбереження та енергоефективність».

Його ідея полягає у зниженні споживання електроенергії електротранспортом, зокрема тролейбусами. У той час як світ поступово переходить від звичайних джерел енергії до альтернативних — поновлюваних, потрібні нові методи, які дозволили б ефективно перетворювати та акумулювати енергію.

Зокрема для тролейбусів, де є чисельні сигнали пуску і гальмування різної інтенсивності, гасіння енергії гальмування на баластних опорах значно знижує енергоефективність. Замість цього Максим запропонував накопичувати цю енергію у спеціальних пристроях — конденсаторах.

У своїй роботі він описав можливості застосування накопичувачів в системі. Поки його розробка тільки на стадії проекту, але вже через рік вона може бути впроваджена у виробництво.

Школярі з Києва зробили своїми руками 3D-принтер, а 18-річний студент Михайло Литовченко розробив проект електростанції, яка під дією морських хвиль виробляє електрику та опріснює воду.

Підписатися:

Коментарі