• Озеро Синевир — дорогоцінний камінь серед первозданної краси Карпат

  • Діна Матвіенко | Велика Епоха
    П'ятниця, 28 квітня 2017 року

Озеро Синевир — гордість Карпат і всієї України. Це казково красиве місце з прозорою синьою водою, обрамлене, немов дорогоцінний камінь, чудовими пейзажами столітніх дерев.

Синевир — найбільше водоймище, яке знаходиться на Міжгірщині — дуже мальовничому місці Закарпаття. 28 років тому в цьому районі створили однойменний Національний парк.

Як і кожне красиве місце України, Синевир має своє повір'я про походження. Розповідають, що багато років тому цими горами володів якийсь багатий граф. На нього працювали люди, що випасали худобу і рубали дерева. Граф дуже любив свою доньку-красуню Синь: її очі були блакитними, наче безхмарне небо.

Одного разу вона пішла з батьком в гори, щоб подивитися на роботу лісорубів. Гуляючи галявинами і насолоджуючись красою квітів, вона раптом почула гарну мелодію. Синь обернулася і побачила хлопця, який грав на флейті. Вівчара звали Вир. Синь і Вир полюбили один одного. Але батько Синь був проти цього і заборонив їм бачитися. Коли заборони не дали результату, граф наказав розправитися з вівчарем. Через кілька днів на нього скинули камінь.

Коли Синь дізналася про це, вона побігла до того місця, знайшла камінь і почала гірко плакати. Від її сліз тут з'явилося озеро. Вода в озері блискуча і блакитна, як очі Синь, а в центрі його видно вершину того самого каменю. З того часу люди стали називати це озеро Синевир. А на березі озера встановили 13-метрові фігури Синь і Вира, виконані з червоного дерева.

А ось версія геологів про походження Синевир не така романтична. За їхніми словами, це озеро з'явилося через землетрус і подальший обвал гірської породи близько 10 тисяч років тому.

Посередині озера є малий острів площею не більше кількох метрів, який за формою нагадує зіницю. Через це його назвали «Морське око».

В озері водиться форель, але ловити її не можна. Зате можна вдосталь милуватися стрункими столітніми смереками на схилах навколо озера і первозданною красою цього місця. На Синевир приїздять туристи з усіх куточків України.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...